Postet nga: kufijtë

Thaçi: Nuk do të ketë kufi në vija etnike, demarkimi me Serbinë do të ndodhë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi po merr pjesë në darkën e përbashkët me liderët e Ballkanit Perëndimor pas Samitit të Berlinit të organizuar ...

Reka: Pezullimi i taksës, forcë negociatore për Kosovën

Kandidati shqiptar i pavarur për President të Maqedonisë së Veriut ka komentuar tarifën doganore që Kosova i ka vënë produkteve serbe dhe boshnjake.

Ambasadori i Zvicrës: Lëvizja e kufijve asnjëherë nuk ka funksionuar

Jean Hubert Lebet, ambasadori i Zvicrës në Kosovë, ka thënë se historia ka dëshmuar që ‘shkëmbimi’ ose lëvizja e territorit asnjëherë nuk ka sjellë ...

Jamie Shea flet për idenë e korrigjimit të kufijve

Ish-zëdhënësi i NATO-s në Kosovë, Jamie Shea ka folur lidhur me atë se si e sheh Kosovën 20 vite pas çlirimit.

Haradinaj: S’do të ketë ndryshim të kufijve në Kosovë

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj tha sot se Kosova nuk do t’i falë tokë askujt.

Hapja e kufirit Kosovë-Shqipëri, Zaev: Do doja t’u bashkohej dhe Maqedonia

Hapja e kufirit me Kosovën, nëpërmjet lehtësimit të procedurave të kalimit në dogana, është një nga premtimet kryesore të kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama i ...

Hahn: Kosova nuk është i vetmi kusht për anatarësimin e Serbisë në BE

Komisioneri për Zgjerim të Bashkimit Evropian Johannes Hahn, ka thënë sot se Serbia nuk e ka vetëm një kusht për anatërsim në Bashkimin Evropian.

Thaçi: Nuk do të ketë kufij entik

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi u shpreh kundër idesë për shkëmbimin e territoreve me Serbinë.