Postet nga: krypometri

Kusari-Lila dhe Gjini kërkojnë ndihmën e Krypometrit të KALLXO.com

Gjatë Debat Pernime sonte për Gjakovën, Krypometri i KALLXO.com, ka qenë kryefjalë e polemikave të kandidatit të AAK-së për kryetar të Gjakovës Ardian Gjini dhe ...

Nis verifikimi i votave të diasporës

Rreth orës 12 ka rinisur verifikimi i votave që kanë ardhur nga Diaspora.

Rrenat e Ramush Haradinajt në 678 ditë qeverisje

Kryeministri në dorëhqje i Kosovës, Ramush Haradinaj do të mbahet mend për vendime të shumëpërfolura, si për kalimin e marrëveshjes së Demarkacionit me ...

Krypometrit i vazhdohet licenca ndërkombëtare e verifikimit të fakteve

Rrjeti Ndërkombëtar për Verifikim të Fakteve (IFCN) ia ka vazhduar Krypometrit licencën ndërkombëtare pas një procesi vlerësimi të punës së këtij ...

Sa na kanë krypë politikanët në vitin 2018?

Deklaratat dhe premtimet e liderëve shtetërorë, ministrave, kryetarëve të komunave, zëvendësministrave e mediave kanë kaluar nën llupën e Krypometrit gjatë vitit 2018.

Zjarri në Stamboll e tymi në Obiliq

Obiliqi është vetëm 8 kilometra larg kryeqytetit të Kosovës, por raportimi fillestar në mediat online për zjarrin fushor u bë duke u bazuar vetëm në fotot dhe ...

Thaçi nuk flet për Bekim Çollakun: Nuk i komentoj deklaratat e vartësve

Presidenti Hashim Thaçi nuk i ka komentuar dallimet e mëdha me njeriut më të afërt të tij, Bekim Çollakun sa i përket qasjes për dialogun ...

Lajme nga spitali apo lajme për spital?

Nga rezultatet e monitorimit për raste të veçanta rezulton se televizionet nacionale (RTK, KTV dhe RTV21) janë më të kujdesshme në raportim sesa mediet online; veçanërisht ...