Postet nga: Kryesia

Edhe një tërheqje nga Kryesia e re e PDK-së

Donika Shahini- Lami një ditë pasi u bë pjesë e kryesisë dhe anëtare e Këshillit Drejtues të Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), është tërhequr nga kë...

Kuvendi këtë javë diskuton për faljen e gjobave të shqiptuara ndaj bizneseve gjatë pandemisë

Kryesia e Kuvendit të Kosovës ka vendosur që Kuvendi të mblidhet në dy seanca këtë javë, te enjten dhe të premten.

4 kandidatë në garë për kreun e PD-së (EMRAT)

Kryesia e Partisë Demokratike ka vendosur që të zyrtarizojë si kandidatë për kryetar të Partisë Demokratike Lulzim Bashën, Edith Harxhin, Fatbardh Kadillin dhe Agroh Shehajn, duke skualifikuar kë...

Kryesia e LDK-së mori disa vendime, ndër to edhe themelimi i Shkollës Politike

Lidhja Demokratike e Kosovës në mbledhjen e sotme ka marrë disa vendime në lidhje më riorganizimin e brendshëm.

Thirret mbledhja e Kryesisë së Kuvendit

Kryesia e Kuvendit do të mbajë mbledhjen sot në ora 15:00.

Abdixhiku prezanton aderimin e Sibel Halimit

Kryetari i ri i LDK-së, Lumir Abdixhiku, ka paraqitur aderimin e ri në këtë parti.

Ish-zyrtarët e lartë të LDK-së, që u lanë jashtë Kryesisë

Këshilli i Përgjithshëm i Lidhjes Demokratike të Kosovës sot ka zgjedhur strukturat e reja të partisë.

“Shkarkimi i fundit” i Agim Veliut

Agim Veliu, dikur zëri i bujshëm e vendimmarrës i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), tashmë ka mbetur edhe jashtë Kryesisë së re të partisë së tij.