Postet nga: Kryesia

Kuvendi mban seancë më 28 prill, opozita insiston në formimin e komisionit hetimor për energjinë

Seanca e radhës e Kuvendit të Kosovës do të mbahet më 28 prill. Kështu ka vendosur Kryesia e Kuvendit në mbledhjen e sotme.

Kuvendi në seancë të enjten, mbahet debat për dialogun me Serbinë

Kuvendi i Kosovës do të mblidhet më 24 shkurt (e enjte) në seancë plenare nga ora 10:00.

Mbahet mbledhja e Kryesisë së Kuvendit, në rend dite edhe rezoluta e opozitës për energjinë

Sot mbahet Mbledhja e Kryesisë së Kuvendit të Kosovës.

Kuvendi shqyrton të premten në lexim të dytë Projektligjin për buxhetin

Kryesia e Kuvendit ka mbajtur mbledhje për të shqyrtuar kërkesën e 46 deputetëve për mbajtje të seancës së jashtëzakonshme.

Mehmet Kraja rizgjidhet kryetar i Akademisë së Shkencave dhe Arteve të Kosovës

Akademiku Mehmet Kraja është rizgjedhur kryetar i Akademisë së Shkencave dhe Arteve të Kosovës.

Kuvendi s'mblidhet këtë javë, opozita të brengosur me buxhetin e vitit 2022

Anëtarët e Kryesisë së Kuvendit, janë pajtuar që brenda kësaj jave, të mos ketë një seancë plenare. Kështu ka njoftuar pas mbledhjes së Kryesisë së Kuvendit, ...

Kuvendi mban seancë më 20 shtator  

Kuvendi i Kosovës do të mbajë seancë më 20 shtator (e hënë) nga ora 10:00. Kështu ka vendosur Kryesia e Kuvendit në mbledhjen e mbajtur sot.

Deputetët kthehen nga pushimet, Kuvendi nis punën të hënën

Kuvendi i Kosovës të hënën do të nis sesionin vjeshtor të punëve. Kuvendi ka njoftuar se të hënën më 13 shtator, do të mbahet mbledhja ...