Postet nga: kryesia e kuvendit te kosoves

Nesër mblidhet Kryesia e Kuvendit të Kosovës

Kryesia e Kuvendit të Kosovës do të mblidhet nesër në ora 11:00.

Më në fund bëhet me kuorum Kryesia e Kuvendit, vendos për seancën e radhës

Kryesia e Kuvendit të Kosovës ka vendosur që seanca e radhës e Kuvendit të mbahet të hënën më 13 dhjetor. Kësaj radhe, Kryesia kishte kuorumin e ...

Kuvendi i përfshirë në zgjedhje lokale, tri dështime radhazi të mbledhjes së kryesisë

Kuvendi i Kosovës, që nga periudha e zgjedhjeve lokale 2021, ka pasur dinamikë të ulët të punës, shkaku i angazhimit të partive politike dhe deputetëve të cilë...

Kusari Lila: Falja e gjobave gjatë pandemisë, dekurajon ata që i respektuan ligjet

Mimoza Kusari Lila, u.d kryetare e Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje ka njoftuar se në takimin e rregullt të Kryesisë u diskutuar lidhur me agjendën pë...

Fillon mbledhjen Kryesia e Kuvendit, pritet votimi për seancën për Qeverinë

Para pak minutash ka filluar mbledhja e Kryesisë së Kuvendit të Kosovës, e cila si rend dite e ka seancën për votimin e Qeverisë së re.

Kryesia e Kuvendit trajton ligjet e pavotuara, përfshirë 10 përqindëshin e Trustit

Kryesia e Kuvendit të Kosovës, pritet që të mblidhet sot në orën 14:00.