Postet nga: Kryeqyteti

Kryeqyteti subvencionoi me mbi 260 mijë euro pesë OJQ pa thirrje publike por vetëm me vendim të Kuvendit Komunal

Zyra Kombëtare e Auditorit ka gjetur se gjatë vitin 2023, Kryeqyteti - Prishtina subvencionoi pesë organizata joqeveritare pa publikuar thirrje publike  por vetëm me vendim të Kuvendit Komunal. Sipas ...

Tony Blair shpallet "Qytetar Nderi" i Prishtinës

Kuvendi i Komunës së Prishtinës e ka shpallur “Qytetar Nderi” ish-kryeministrin britanik, Tony Blair.

Përparim Rama i dhuron "Çelësin e qytetit" ish-kryeministrit britanik, Tony Blair

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Përparim Rama, ka pritur në takim ish-kryeministrin e Mbretërisë së Bashkuar, Tony Blair, me ç'rast i ka dhuruar "Çelësin e ...

Kompania e zyrtarit të LDK-së fitoi në thirrjen për menaxhimin e pishinës 'Gërmia' në Kryeqytet

Ndërmarrja publike lokale “Sport Marketing” ka shpallur më 28.05.2024 fituesin për menaxhimin e pishinës “Gërmia” në kryeqytet dhe për shërbimet hoteliere në këtë pishinë. ...

Në shenjë proteste, disa banorë të lagjes 'Kalabria' hyjnë në sallë të Kuvendit të Kryeqytetit - VIDEO

Disa qytetarë të lagjes "Kalabria" në kryeqytet në shenjë proteste janë mbledhur para Komunës së Prishtinës për mosfutjen e planit të kësaj lagjeje në rendin e ...

Prishtina pritet të bëhet me aplikacion për orarin e barnatoreve

Kryeqyteti ka njoftuar se së shpejti do ta lëshojë në funksion një aplikacion për orarin e barnatoreve kujdestare.

Shtatorja e Adem Jasharit së shpejti në Prishtinë

Kryetari i Prishtinës ka takuar Bekim Jasharin, anëtarin e familjes Jashari nga Prekazi më 26.04.2024, me të cilin kanë diskutuar për zgjedhjen e lokacionit për vendosjen e ...

Përparim Rama: Do jem këtu për tetë vite

Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama, ka deklaruar se do jetë në krye të kryeqytetit për tetë vite.