Postet nga: Kryeprokurori

Kryeprokurori i Prizrenit me kredi për të mbyllur kredinë paraprake

Admir Shala u zgjodh kryeprokuror i Prizrenit, në dhjetor të vitit 2016.

Zyra e Kryeprokurorit reagon ndaj ‘Vetëvendosjes’

Përmes një komunikate për media institucioni i Prokurorisë së Shtetit e ka reaguar ndaj deklaratave të “Vetëvendosjes”.

Pamjet ku inspektori mbulohet me para, Prokuroria autorizon hetime paraprake

Kryeprokurori i Prokurorisë Themelore në Gjakovë, Ali Selimaj ka autorizuar gjatë ditës së sotme Policinë në Malishevë të kontrollojë tek inspektori i Komunës së Malishevës, Driton Krasniqi, ...

Policia ruan familjen e të dyshuarit për vrasjennë Marmull të Gjakovës

Një person u vra dhe një tjetër mbeti i plagosur në fshatin Marmull të Komunës së Gjakovës.

Detajet rreth aksidentit ku vdiqën babai me dy djemtë

Babai me dy djemtë e tij kanë gjetur vdekjen në një aksident trafiku sot në rrugën Prizren-Zhur.

Prokuroria flet për fajtorin e aksidentit në Mramor

Katër persona mbetën të vdekur si pasojë e një aksidenti trafiku në magjistralen Prishtinë- Gjilan, saktësisht në fshatin Mramor të Prishtinës.

Lumezi: Duhet bashkëpunim rajonal për sundimin e ligjit

Kryeprokurori i Shtetit, Aleksandër Lumezi, po merr pjesë në konferencën dy ditore të prokurorëve, e cila po mbahet në Budva të Malit të Zi.

Kryeprokurori Kurmehaj viziton pesë stacionet policore të rajonit të Pejës

Kryeprokurori i Prokurorisë Themelore të Pejës, Agim Kurmehaj, ka vizituar pesë stacione policore të Pejës, Klinës, Istogut, Deçanit dhe Junikut, që janë nën kompetencë të ...