Postet nga: Kryeprokurori Shukri Jashari

Arrestohet një 40-vjeçar, dyshohet për dhunim të një gruaje 32-vjeçare

Një 40-vjeçar është arrestuar gjatë ditës së djeshme nën dyshimin se ka dhunuar një 32-vjeçare.

Kryeprokurori: Personat që rrahën Krasniqin ishin të maskuar

Personat që kanë rrahur mbrëmë ish-shefin e Prokurimit në Ministrinë e Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës, Nexhat Krasniqin kanë qenë të maskuar.

Detaje nga aksioni: U arrestuan 14 persona dhe u kapën rreth 70 kg drogë kaptagon, për herë të parë në Kosovë

Gjatë aksionit të koduar "Gropa", Policia e Kosovës ka arritur të sekuestrojë rreth 70 kilogramë drogë të llojit kaptagon në vlerë rreth 1 milion euro, si dhe ka arrestuar 14 të dyshuar, ...

Kryepokurori i Ferizajt tregon për KALLXO.com vendin ku u arrestua Dardan Krivaqa

Kryeprokurori i Prokurorisë në Ferizaj, Shukri Jashari në një prononcim për KALLXO.com ka treguar detaje rreth arrestimit të Dardan Krivaqës.

Fotografitë e të dyshuarve që e lanë 18 vjeçaren e vdekur para spitalit në Ferizaj janë shpërndarë në pika kufitare

Kryeprokurori i Prokurorisë në Ferizaj, Shukri Jashari për KALLXO.com ka konfirmuar se Policia ka arritur t`i marrë nga pamjet e kamerave të sigurisë, fotografitë e dy të ...

Kryeprokurori i Ferizajt: 18 vjeçaren pa shenja jete e sollën dy persona, vetura me targa zvicerane

18 vjeçaren pa shenja jete në emergjencën e Ferizajt e kanë sjellë dy persona me veturë me tabela të nga Zvicra.

Kryeprokurori i Ferizajt me shtëpi, oborr e arë në vlerë 200 mijë euro

Kryeprokurori i Ferizajt, Shukri Jashari ka deklaruar  një shtëpi, oborr dhe një arë në vlerë prej 200 mijë euro.