Postet nga: kryeprokurori i shtetit

Prokuroria e Kosovës me memorandum për identifikimin e pasurisë të kundërligjshme jashtë shtetit

Prokuroria e Kosovës ka njoftuar se ka nënshkruar memorandum bashkëpunimi me Institutin e Bazelit për Qeverisje, lidhur me gjurmimin dhe identifikimin e aseteve të fituara në ...

Në kohë coronavirusi, Kryeprokurori i Shtetit pret në takim shefin e EULEX-it

Kryeprokurori i Shtetit, Aleksandër Lumezi, priti sot në takim shefin e ri të EULEX-it, Lars - Gunnar Wigemark.

Prokuroria e shtetit zotohet se do të jetë e pakompromis ndaj keqpërdoruesve në zgjedhjet në komunat veriore

Në  koordinim me përfaqësuesit e institucioneve e Policisë së Kosovës, Prokurorisë së Shtetit, Panelit Zgjedhor për Ankesa e Parashtresa dhe Këshillit Gjyqësor të Kosovë...

Sa ishte numri i qytetarëve në protestën e sotme të LVV-së? - FOTO

Lëvizja Vetëvendosje organizoi sot një protestë duke kërkuar shkarkimin e Kryeprokurorit të Shtetit, Aleksandër Lumezi.

LVV proteston sot kundër Kryeprokurorit të Shtetit

Lëvizja Vetëvendosje sot proteston para zyrës së Kryeprokurorit të Shtetit, Aleksandër Lumezi, duke filluar nga ora 11:55.

Kryeprokurori Lumezi priti në takim Ambasadoren e Holandës Willems

 

156 persona nën hetime për vepra të ndërlidhura me terrorizëm

Prokuroria Speciale e Kosovës, ka bërë të ditur se është duke hetuar 156 persona të dyshuar për veprat që ndërlidhen me terrorizëm dhe  pjesëmarrje në ...

Kryeprokurori Lumezi plotësimin e kritereve në fushën e sundimit të ligjit ia atribuon punës së prokurorëve

“Komisioni Evropian, në raportin e vet ka konstatuar se Kosova i ka plotësuar kriteret në fushën e sundimit të ligjit, e në këtë drejtim rol thelbësor ...