Postet nga: Kryeministri i Kosovës

Kurti takoi presidentin e Këshillit për Qeverisje Përfshirëse

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka pritur sot në takim, presidentin e Këshillit për Qeverisje Përfshirëse (CIG), Alex Roinishvili-Grigorev, i shoqëruar nga zëvendë...

Albin Kurti zgjidhet kryeministër i Kosovës

Albin Kurti është zgjedhur kryeministër i ri i Republikës së Kosovës. Ai është zgjedhur kryeministër në seancën e sotme të Kuvendit me 66 vota për, 10 ...

Haradinaj kërkon mbështetje nga Theresa May për finalizimin e dialogut me Serbinë

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj sot është takuar me kryeministren e Britanisë së Madhe, Theresa May, të cilës i ka kërkuar mbështetje në finalizimin e dialogut ...

Nga Obiliqi, Haradinaj kërkon nga KEK 'të mos i harrojë obligimet' për punësimet

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, sot mori pjesë në përurimin e Shtëpisë së Kulturës që mban emrin e heroit “ Xhavit Haziri” në Komunën e Obiliqit.

Haradinaj: Mirënjohës për angazhimin e Kryqit të Kuq ndër dekada për qytetarët e Kosovës

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, mori pjesë në manifestimin për nder të 8 Majit, Ditës Ndërkombëtare të Kryqit të Kuq dhe Gjysmëhë...

Përmbledhja e këngëve ku Ramush Haradinaj i këndon Kosovës

Ish- komandanti i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës ka një hobi interesant që nuk ka të bëjë me armët apo sportet luftarake.

Qeveria pritet të ndajë mjete për katedralen Notre Dame

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj në takimin e Forumit të Nivelit të Lartë për koordinimin e donatorëve, ku i pranishëm ishte edhe ambasadori i Francës, ...

Haradinaj i tronditur nga aksidenti me 13 të vdekur në rrugën Shkup-Tetovë

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, është shprehur i tronditur nga aksidenti ku kanë mbetur 13 të vdekur në rrugën Shkup - Tetovë.