Postet nga: KRU Prishtina

VIDEO- Rrjedhje e madhe e ujit në Kishnicë, Ujësjellësi thotë se është dëmtuar linja

Në hyrje të fshatit Kishnicë ka shpërthyer një gyp uji.

Hoti e Kuçi takojnë përfaqësuesit e “Ibër – Lepenc” dhe KRU “Prishtina”, flasin për rimëkëmbjen ekonomike

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, i shoqëruar nga ministri i Ekonomisë dhe Ambientit, Blerim Kuçi ka pritur sot përfaqësuesit e Ndërmarrjes Hidroekonomike “Ibër – ...

Fushë Kosova dhe lagjja ‘Kalabria’ në Prishtinë do të mbesin pa ujë deri në mëngjes

Kompania Rajonale e Ujësjellësit “Prishtina” ka njoftuar se për shkak të një prishje më rezervuarin e Shkabajve janë detyruar që ta ndërprejë ujin për konsumatorë...

Dëmtohet një gyp i ujit në Breg të Diellit, mbesin pa ujë dy lagje

Kompania Rajonale e Ujësjellësit "Prishtina", ka bërë të ditur se gjatë natës së mbrëmshme është dëmtuar një gypi i ujit në lagjen “ Bregu i ...

Nga ora 22:00 u ndalet uji konsumatorëve që furnizohen nga Badovci

Kompania e Ujësjellësit ‘Prishtina’ ka njoftuar se sonte nga ora 22:00 do të ndërpritet përkohësisht furnizimi me ujë të pijshëm i konsumatorëve që furnizohen ...

Ujësjellësi njofton ndërprerje të ujit në disa vende në rajonin e Prishtinës

Kompania Rajonale e Ujësjellësit "Prishtina", ka njoftuar se duke filluar nga ora 14:00 do të mbesin pa ujë të pijshëm Graçanica, Hajvalia, Matiqani, Veterniku dhe zona qendë...

Ujësjellësi tregon sa u rrit niveli i ujit në Batllavë e Badoc pas shiut

Kompania Rajonale e Ujësjellësit "Prishtina" ka njoftuar për gjendjen e liqeneve akumuluese Batllava e Badoci, pas reshjeve atmosferike në Kosovë gjatë ditëve të fundit.

Komuna e Lipjanit ankohet se në kohë pandemie s`kanë furnizim me ujë

Shtabi Emergjent i Komunës së Lipjanit ka kërkuar nga Qeveria dhe KRU Prishtina që të i shtojnë kapacitet me furnizim të ujit duke mos lejuar reduktim.