Postet nga: kroacia

Pompeo viziton Kroacinë, paralajmëron heqjen e vizave për kroatët

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, arriti në Dubrovnik të Kroacisë në kuadër të një turneu evropian.

Kroaci: Nacionalizmi dhe ekstremizmi janë ende në mesin e shoqërisë

Skandale lidhur me shprehjet e gjestet ekstremiste të djathta dhe nacionaliste janë pothuajse në rend të ditës në vendin më të ri anëtar të BE-së, në Kroaci. Kë...

Presidenca e Këshillit të BE-së kalon te Gjermania, këto janë prioritetet gjermane

Përmes një paraqitje online nga ana e Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë u shënua kalimi nga Kroacia te Gjermania i Presidencës së Këshillit të ...

Kroacia hap kufijtë me dhjetë shtete

Kroacia ka hapur kufijtë me 10 vende në kuadër të lehtësimit të masave kundër pandemisë.

Ambasada e Kroacisë i dhuron 50 mijë maska dhe 500 veshje mbrojtëse Policisë shqiptare

Ambasadori i Kroacisë në Shqipëri, Zlatko Kramariç, i ka dorëzuar sot drejtorit të përgjithshëm të Policisë së Shtetit, Ardi Veliu, donacionin me mjete mbrojtëse nga ...

Thaçi telefonatë me kryeministrin e Kroacisë, para Samitit të Zagrebit

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka zhvilluar bisedë telefonike me kryeministrin e Kroacisë, Andrej Plenkoviq, në kuadër të përgatitjeve për Samitin e Zagrebit që ...

Ambasadorja kroate: Vendet e rajonit lirohen nga vendimi i BE-së për kufizim të eksportit të pajisjeve mbrojtëse mjekësore

Ambasadorja e Kroacisë në Kosovë Danijela Barisic ka thënë Ballkanit Perëndimor nuk do të përfshihet në kufizimet e eksportit për pajisje mbrojtëse nga Bashkimi Europian.

Kurti: Ushtarët e FSK-së të gatshëm t'i dalin në ndihmë vendit mik - Kroacisë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka reaguar pas tërmeteve që kanë dridhur sot në mëngjes kryeqytetin e Kroacisë, Zagrebin.