Postet nga: Kriza ne Telekom

Ministri Nitaj: Telekomi ka filluar të punojë me fitime, por gjendja mbetet e vështirë

Ministri i Ekonomisë dhe Ambientit (MEA), Muharrem Nitaj ka pritur sot në takim menaxhmentin e Telekom-it, me të cilët thuhet se u njoftua me gjendjen në Telekom.

Selimi për Telekomin: Prokuroria mund t'i gjejë milionat e grabitur edhe në konto tjera

Shefi i grupit parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi ka deklaruar se Prokuroria duhet të nis proces hetimor lidhur me rastin e Telekomit, duke shtuar se heshtja e ...

Kriza në Telekom, Bordi i drejtorëve takim me ministrin Kuçi pas bllokimit të llogarive bankare

Bordi i Përkohshëm i Drejtorëve të Telekomit të Kosovës ka mbajtur takim me ministrin e Zhvillimit ekonomik dhe Ambientit Blerim Kuçi ku është diskutuar pë...

Kriza në Telekom, punëtorët në grevë të përgjithshme

Drejtuesit e sindikatës së punëtorëve në Telekom, kanë paralajmëruar që sot do të futën në grevë të përgjithshme për parandalimin e lidhjes së ...

Kurti: Rezoluta për Telekomin ishte dashur të zbatohet me kohë

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka kujtuar kohën e një viti më parë, kur Kuvendi i Kosovës kishte nxjerrë një Rozulutë për Telekomin e ...

Agron Mustafa: Telekomin do ta shpëtojë politika

Ish kryeshefi ekzekutiv i Telekomit të Kosovës, Agron Mustafa thotë se nuk beson dhe nuk do që të besojë se Telekomi do të bankrotojë sepse, sipas tij, politika do ...

Zeka - Mustafës: Asnjë vendim nuk e keni marrë pa urdhrin e Hashim Thaçit

Ish-kryeshefi i Telekomit të Kosovës, Agron Mustafa, ka dhënë para deputetëve në dëshminë e tij për gjendjen në Postën dhe Telekomin e Kosovës.

Zemaj - Mustafës: Agron a i ki këqyr letrat, a ki këqyr filma?

Ish-kryeshefi i Telekomit të Kosovës, Agron Mustafa, ka dhënë para deputetëve në dëshminë e tij për gjendjen në Postën dhe Telekomin e Kosovës.