Postet nga: Kriza ne poste

Blerim Devolli intervistohet sot nga deputetët për krizën në Telekom

Komisioni Hetimor Parlamentar në lidhje me gjendjen në Postë Telekomin e Kosovës (PTK) dhe Vala pritet ta intervistoj sot pronarin e Kompanisë ‘Dardafon’, Blerim Devolli.

Komisioni Hetimor për krizën në Telekom vazhdon me intervistimin e disa zyrtarëve

Komisioni Hetimor Parlamentar në lidhje me gjendjen në PTK dhe Vala në mbledhjen e sotme pritet të intervistojë kryetarin e Sindikatës së Pavarur së PTK-së, Lamih Balaj.

Komisioni Parlamentar kërkon buxhet shtesë për t`i kryer hetimet për krizën në Telekom

Komisioni  Parlamentar për hetimin e krizës  në Telekom dhe nw Postën e Kosovës, në mbledhjen e mbajtur sot ka kërkuar që të ketë rritje të ...

Borxhet e Valës dhe Qeverisë po e rrezikojnë Postën e Kosovës

Posta e Kosovës ndodhet në situatë shumë të vështirë financiare për shkak të borxheve të papaguara nga ndërmarrja publike Telekomi i Kosovës Sh. A. dhe ...

Drejtori i Postës krenohet se takoi Azem Sylën - FOTO

Kryeshefi ekzekutiv i Potës së Kosovës, Sejdi Hoxha në një postim të tij në Facebook ka publikuar një fotografi së bashku më Azem Sylën, ish deputetin e ...

PSD: Qeveria të gjejë rrugë për këndelljen e Postës

Partia Socialdemokrate thotë se mbështet kërkesat e Postës së Kosovës.

Punëtorët e Postës nga e hëna në grevë të përgjithshme (VIDEO)

Punëtorët e Postës së Kosovës kanë mbajtur grevë njëorëshe në të gjitha pikat e shërbimit, për shkak të krizës financiare që ...