Postet nga: kriza ekonomike

PDK me plan 5-pikësh për përballjen me krizën ekonomike

Partia Demokratike e Kosovës (PDK), prezantoi sot në një konferencë për media planin e tyre 5-pikësh për përballjen me krizën ekonomike, të propozuar nga ...

Murati: Përkrahja financiare e qytetarëve të Kosovës për krizën - e barabartë me atë të qytetarëve të Gjermanisë

Ministri i Financave, Hekuran Murati, ka bërë një krahasim mes pakove të ringjalljes ekonomike të Kosovës dhe Gjermanisë.

Kriza ekonomike thellon varfërinë në Maqedoninë e Veriut

Disa qytetarë në Maqedoninë e Veriut, të anketuar nga Radio Evropa e Lirë thonë se mezi mbijetojnë me të ardhurat që marrin. Kjo për faktin se çmimet e produkteve ...

Maqedonia e Veriut ndalon eksportin e grurit, miellit dhe druve

Qeveria e Maqedonisë së Veriut ka miratuar të mërkurën masa të reja për përballje me krizën ekonomike.

PDK: Qeverisja e keqe po i varfëron qytetarët

Partisë Demokratike e Kosovës ka denoncuar qeverisjen Kurti, për shënimin e deficiti më të lartë tregtar, rreth 4.6 miliardë euro.

LDK me tri propozime për Qeverinë e Kosovës për dalje nga kriza

Ish-kryeministri dhe deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti ka thënë se janë tri probleme politike dhe ekonomike që i kanë përcjellë qytetarët e Kosovë...

Murati: Me nivelin e mbështetjes ndaj qytetarëve, krahasohemi me Francën e Austrinë

Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati, ka renditur një varg masash që janë marr nga qeveria në muajt e fundit për t’u përballur me ...

Abdixhiku publikon grafikun e rritjes së çmimeve të produkteve bazike

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, ka thënë se Kosova është duke u përballur me valën më të rëndë të çmimeve në historinë ...