Postet nga: kritika

Politikani serb: Me ofruan poste që të mos kritikoj Listën Serbe dhe Vuçiqin

Kryetari i Lëvizjes qytetare ‘Odgovor’, Boban Bogdanoviq përmes një shkrimi në rrjetin Twitter është shprehur se se ka marr thirrje që mos ta kritikojë listën serbe.

Erdogan kritikohet për lidhjen e vdekjes së minatorëve me 'fatin'

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, është kritikuar për lidhjen që ka bërë mes vdekjes së 41 minatorëve dhe “fatit”.

Media si tabelë qitjeje për politikanë e zhurmues

Media nuk është imune ndaj kritikave për përmbajtjet e saj e për mënyrën se si prenzanton lajmet a përmbajtje tjera. Megjithatë, kritika ndaj kë...

PE kritikon BE-në për mospërmbushje të obligimeve ndaj Ballkanit Perëndimor

Kritika ndaj Bashkimit Evropian për mospërmbushje të premtimeve ndaj vendeve të Ballkanit Perëndimor dhe thirrje që BE-ja të jetë më e pranueshme në rajon, janë dëgjuar ...

Mungesa e kritikës, filmat kosovarë nuk marrin vlerësim profesional

Sukseset e filmave kosovarë në festivalet ndërkombëtare janë duke u rritur gjithnjë e më shumë.

LDK: Kosova vendi i fundit në Evropë për nga përqindja e të vaksinuarve

Lidhja Demokratike e Kosovës përmes një komunikate për media ka shprehur shqetësim lidhur me gjendjen e pandemisë në Kosovë.

LDK për programin e Qeverisë Kurti II: Shumë fjalë, por asnjë shifër

Lidhja Demokratike e Kosovës e ka cilësuar të dobët e të mbushur vetëm me fjalë, por pa masa konkrete, programin e Qeverisë Kurti, në fushën ...

PDK kërkon nga prokuroria të hetojë Haskukën

Kryetari i Degës së Partisw Demokratike tw Kosovws (PDK) në Prizren, njëherësh nënkryetari i partisë, Shaqir Totaj ka mbajtur sot konferencë për media lidhur me ...