Postet nga: kriptovalutat

Suharekë, konfiskohen 46 kartela grafike dhe 28 aparate për prodhimin e kriptovalutave

Në fshatin Bllac të komunës së Suharekës janë konfiskuar 46 kartela grafike dhe 28 aparate për prodhimin e kriptovalutave.

Çfarë do të ndodhë me pajisjet e kriptovalutave?

Institucionet e Kosovës kanë konfiskuar në ditët e para të janarit 429 pajisje që shërbejnë për mihjen e kriptovalutave.

Vazhdon aksioni, Policia sekuestron 39 aparate për prodhimin e kriptovalutave në Prishtinë

Policia e Kosovës ka vazhduar me zbatimin e një vendimi që ndalon prodhimin e kriptovalutave në vendin tonë.

Aksion i Policisë në Mitrovicë, konfiskohen 67 aparate për prodhim të kriptovalutave

67 aparate të cilat prodhojnë kriptovaluta janë konfiskuar gjatë një aksioni i cili është zhvilluar në orët e pasdites nga ana e hetuesve rajonalë në Mitrovicën e Jugut.

Murati flet për ndalimin e kriptovalutave: Po kursejmë xhepin e qytetarit

Ministri i Financave, Hekuran Murati, ka thënë se qëllimi i vendimit të Qeverisë së Kosovës për ndalimin e prodhimit të kriptovalutave, është për të kursyer ...

Çfarë janë kriptovalutat, për të cilat Kosova po bën ligj?

Kosova pritet që së shpejti të bëhet me një ligj të ri, i cili do të përcaktojë rregullat e përdorimit të kriptovalutave, apo parave digjitale, brenda territorit ...

Pasuria e Memli Krasniqit, mbi 330 mijë euro në kriptovaluta

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi ka deklaruar se ka mbi 330 mijë euro në kriptovaluta.