Postet nga: Krimi i Organizuar

Pas aksionit në veri, Kurti: Krimi do të luftohet pa ndërprerje

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka reaguar pas aksionit të Policisë së Kosovës në afërsi të kufirit me Serbinë, ku u gjet një laborator i kultivimit të ...

Policia e Shqipërisë arreston 18 persona të përfshirë në grupe kriminale

Policia e Shtetit në Shqipëri arrestoi 18 persona në një operacion në tërë territorin e saj, në përpjekje për të shpërbërë grupe kriminale.

Të pakapshëm nga drejtësia - fenomeni që përcjell Kosovën

Persona të profilit të lartë, të cilët përballen me akuza për krim të organizuar dhe korrupsion në Kosovë, zakonisht shpëtojnë lehtë nga ndjekja penale, thonë pë...

Gjykimi ndaj të akuzuarve për kontrabandim me migrantë

Seanca gjyqësore ndaj të akuzuarve për kontrabandim me migrantë dhe krim të organizuar, Sadat Murati, Albert Bulliqi, Abdyl Kastrati, Haki Maloku, Bashkim Hasani, Denis Sadrijaj, Arife Saraqi- Loxha, ...

Haxhiu: Njerëz të grupit që u sanksionua nga ShBA priteshin në zyret e institucioneve tona

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, e ka quajtur lajm jashtëzakonisht të mirë vënien në listën e sanksioneve të ShBA-së të grupit të krimit të organizuar në ...

Osmani: Mirëpresim sanksionet e ShBA-së ndaj krimit të organizuar

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka reaguar pasi që Millan Radoiçiq, Zvonko Veselinoviq dhe 11 serbë të tjerë nga Kosova, janë vënë në listën e sanksioneve të ...

Gjykata rihap çështjen ndaj Qemajl Mustafës dhe të akuzuarve tjerë pikërisht në ditën kur pritej shpallja e aktgjykimit - VIDEO

Gjykata e Pejës ka vendosur ta rihapë sërish çështjen e gjykimit ndaj Qemajl Mustafës dhe të akuzuarve tjerë. Pikërisht në ditën kur pritej shpallja e ...

Raporti i Progresit, vlerësim i kundërt me atë të Borrellit për veriun e Kosovës

Situata në veri të Kosovës mbetet sfiduese veçanërisht në lidhje me korrupsionin dhe krimin e organizuar, ka vlerësuar Komisioni Evropian në Raportin e Progresit të publikuar ...