Postet nga: Krimet seksuale

Nuk kalon rezoluta e LDK-së kundër sulmeve ndaj integritetit seksual 

Rezoluta e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) ndaj integritetit seksual nuk është miratuar sot në seancën e Kuvendit të Kosovës.

LDK prezanton rezolutën kundër sulmeve seksuale

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) ka prezantuar sot gjatë seancës së Kuvendit rezolutën kundër sulmeve ndaj integritetin seksual.

PDK: Do të propozojmë Projektligjin për regjistrimin e personave të dënuar për krime seksuale

Partia Demokratike e Kosovës ka propozuar hartimin dhe miratimin e një projektligji i cili do të mundësonte evidentimin dhe regjistrimin e të dhënave të autorëve të ...

Arbër Beka flet për hetimin e Inspektoratit Policor lidhur me rastin e 11-vjeçares që dyshohet se u dhunua seksualisht

Arbër Beka, zëdhënës i Inspektoratit Policor të Kosovës, ka thënë se lidhur me rastin e 11-vjeçares nga Prishtina, e cila dyshohet se u ...

A ka pasur të kaluar kriminale i dyshuari për sulm seksual ndaj Mrika Nikqit?

Zëdhënësi i Prokurorisë së Pejës, Shkodran Nikçi, ka thënë se në bazë të regjistrave të Prokurorisë, i dyshuari nuk ka pasur të kaluar kriminale.

Gashi: Mosndëshkimi i rasteve të rënda si krimet seksuale e inkurajon kriminalitetin

Kryeredaktori i KALLXO.com, Kreshnik Gashi, në emisionin “Kallxo Përnime”, ku po debatohet për krimet seksuale, ka thënë se është krijuar një klimë e besimit se kë...

Zëdhënësi i Prokurorisë: I dyshuari për sulm seksual ndaj Mrika Nikqit ka thënë se ka qenë nën ndikimin e alkoolit

Zëdhënësi i Prokurorisë së Pejës, Shkodran Nikçi, ka thënë se gjatë intervistimit në Polici i dyshuari për sulmin seksual ndaj alpinistes Mrika Nikqi ...

Krimet seksuale - LIVE

Në emisionin “Kallxo Përnime” po transmetohet debati për krimet seksuale në Kosovë.