Postet nga: krimet ekonomike

Policia shpall në kërkim biznismenin nga Podujeva të dyshuarin për përfshirjen në rastin e faturave fiktive me zyrtarët e ATK

Pas më shumë se dy muajsh kur u zhvillua aksioni i Policisë dhe Prokurorisë për arrestimin e 12 zyrtarëve të Administratës Tatimore të Kosovës, më 09.01.2024, Policia ka ...

Bastisje në Zveçan

Krimet Ekonomike të Policisë së Kosovës janë duke kryer një bastisje në Zveçan.

Prokuroria kërkon paraburgimin e 12 zyrtarëve të ATK-së

Masar Zejnullahu, Nesim Bajrami, Safet Temaj, Avdi Jakupi, Muhamet Rafuna, Murtez Zeqiri, Milaim Berisha, Gazmend Gjocaj, Adil Paqarizi, Vllaznim Krasniqi, Agim Rama e Xhemajl Hertica janë zyrtarët e ATKS-që ...

Këta janë zyrtarët e ATK-së që u arrestuan sot

12 zyrtarë të Administratës Tatimore të Kosovës (ATK) janë arrestuar dhe janë dërguar në ndalim për 48 orë nën dyshimin për mashtrim në detyrë.

12 zyrtarë të ATK-së të arrestuar në aksionin e Policisë dhe Prokurorisë

13 persona janë arrestuar gjatë aksionit të sotëm të Drejtorisë së Krimeve Ekonomike të Policisë së Kosovës në disa lokacione në Kosovë.

Dyshimet për përfshirjen e zyrtarëve tatimorë e biznesmenëve në mashtrime, detaje rreth aksionit të Krimeve Ekonomike - FOTO

Në disa lokacione të ndryshme në Podujevë, Prishtinë e Prizren, njësitet e Drejtorisë së Krimeve Ekonomike janë duke zhvilluar një aksion nën dyshimet për vepra penale të ...

Policia jep detaje për aksionin e Krimeve Ekonomike në Gjakovë

Tri lokacione të ndryshme janë kontrolluar nga ekipet e policisë së Drejtorisë për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit sot në Gjakovë.

Drejtoria për Hetimin e Krimeve Ekonomike aksion në Gjakovë

Disa lokacione të ndryshme janë duke u bastisur e kontrolluar nga ekipet e policisë së Drejtorisë për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit në Gjakovë.