Postet nga: Krim i Organizuar

Gjykimi i Qemajl Mustafës për krim të organizuar kthehet në pikën zero

Kanë kaluar katër vite prej kur Prokuroria Speciale e Kosovës kishte ngritur aktakuzën voluminoze kundër ish kryetarit të Gjilanit Qemajl Mustafa dhe 38 të akuzuarve të tjerë.

Sekuestrohen telefonë, printerë e laptopë nga Prokuroria Speciale

Prokuroria Speciale e Kosovës ka marrë vendim që të sekuestrojë pesë printerë, dy laptopë, hardisk dhe dy telefona si rezultat i hetimeve për krim të organizuar ndaj dy ...

Shqipëri: Apeli lë në fuqi fajësinë për qjyqtarët e “El Classicos”, por u pezullon burgimin

Gjykata e Posaçme e Apelit për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar ka vendosur të deklarojë fajtorë për korrupsion tre gjyqtarët e Apelit Durrës, Petraq Dhimitri, ...

Dalin para gjykatës të akuzuarit për rrjet kriminal që veproi në rrethin e Pejës

Një varg veprimesh kriminale që kanë të bëjnë ndër tjerash me shitblerje të tokave përshkruhen në aktakuzën e Prokurorisë së Prishtinës.

Dosja e Prokurorisë: Si u kontrabanduan mbi 3 milionë euro naftë nga Serbia?

Tre burra të nacionalitetit serb po akuzohen se për tre vite kanë futur naftë nga Serbia  në Kosovë duke shmangur pagesën e tatimit.

Ngritet aktakuzë ndaj 20 personave, dyshohen për import të armëve e armëmbajtje pa leje

Prokuroria Speciale e Kosovës ka ngritur aktakuzë kundër 20 personave, njëmbëdhjetë nga të cilët akuzohen për import të armëve si grup kriminal ndërsa ...

Skandali me tenderin për armët e Policisë, të akuzuarit kundër vendimit të Gjykatës Supreme

Mbrojtësit e të akuzuarve për skandalin me tenderin për armët e Policisë së Kosovës, të dy biznesmenëve Armend Selimi dhe Astrit Pira si dhe ...

Në Doganë, Kadri Veseli vazhdon me deklarata kundër nepotizmit dhe krimit të organizuar

Kreu i Partisë Demokratike të Kosovës dhe kandidati për kryeministër nga kjo parti, Kadri Veseli, po vazhdon me fushatën e tij me deklarime kundër korrupsionit ...