Postet nga: kosovare kelmendi

I akuzuari thotë se xhaxhai i tij kishte kryer vrasjen

Nipi dhe axha, Nasip e Tasim Zhuniqi po akuzohen për vrasje të rëndë të Nuredin Kastratitafër varrezave në një fshat të Rahovecit.

I akuzuari e pranon se ka kryer vrasjen

I akuzuari Tasim Zhuniqi e ka pranuar në Gjykatën e Gjakovës se ai e ka vrarë Nuredin Kastratin.

Në gjykimin e Sekiraqës, Rrahim Abdullahu tregon ku ishte kur u vra Triumf Riza

Në rigjykimin e Enver Sekiraqës, i akuzuar për shtytje në vrasjen e policit të Kosovës, Triumf Riza, ka dëshmuar edhe një i afërm i të ...

Vendimi i Ymer Hoxhës: Tunë Kqirra do vazhdoj të gjykohet nga Xheladin Osmani

Kryetari i Gjykatës së Prizrenit, Ymer Hoxha, e ka refuzuar si të pabazuar kërkesën e prokurores së Prokurorisë Speciale, Merita Bina- Rugova dhe avokatit Tomë Gashi, pë...

Vrasja e cila dyshohet se u pagua nga mërgimtari, mbyllet seanca për publikun

Përjashtohet publiku para dhënies së dëshmisë së vajzës së xhaxhait të Bekim Rajës, i akuzuar për vrasjen e Ferdinand Gjinit.

Rrëfimet e dëshmitarëve për vrasjen që dyshohet që e pagoi mërgimtari nga Zvicra

Procesi gjyqësor në rastin e vrasjes, për të cilën pretendohet se në Zvicër u paguan paratë, ka vazhduar me paraqitjen e dëshmitarëve para të ...

Eksperti balistik tregon si u gjuajtën plumbat që lanë të vdekur Nuredin Kastratin

Vrasja e Nuredin Kastratit  afër varrezave në një fshat të Rahovecit u rrëfye nga dy ekspertë përmes analizës së lëvizjes së plumbave dhe dëmeve  ...

Dëshmia e ish-policit në gjykimin e Enver Sekiraqës për shtytje në vrasjen e Triumf Rizës

Në gjykimi e Enver Sekiraqës, i akuzuar për shtytje në vrasjen e policit Triumf Riza, në cilësi të dëshmitarit u dëgjua Shpend Qerimi.