Postet nga: kosovare kelmendi

Dhurata Hoxha (25.07.2023) Foto- Laurant Berisha

Dështon seanca gjyqësore ndaj ish-ministres Hoxha, akuzohet se paratë e Ministrisë i përdori për promovimin e fushatës zgjedhore

Ka dështuar të mbahet seanca gjyqësore ndaj ish-ministres së Integrimeve Evropiane, Dhurata Hoxha, Gëzim Dushi, Fitim Mustafa dhe Ekrem Tahiri  të cilët po akuzohen për ...

Enver Sekiraqa i akuzuar për nxitje në vrasje të Tirumf Rizës 30.08.2023- FOTO: Laurant Berisha- KALLXO

16 vjet nga vrasja e Triumf Rizës, shtyhet seanca gjyqësore ndaj Enver Sekiraqës

30 gushti i këtij viti shënon 16 vjetorin e vdekjes së të ndjerit Triumf Riza, i cili sipas aktakuzës së prokurorisë ishte vrarë nga Arben Berisha.

Dështon seanca ndaj Enver Sekiraqës

Seanca e sotme e paraparë të mbahej ndaj Enver Sekiraqës, i akuzuar për shtytje në vrasje të policit Triumf Riza ka dështuar të mbahet.

Dhurata Hoxha (25.07.2023) Foto- Laurant Berisha

Ish-ministrja Dhurata Hoxha në gjyq, akuzohet se paratë e Ministrisë i përdori për promovimin e saj në fushatë zgjedhore

Dhurata Hoxha, Gëzim Dushi, Fitim Mustafa dhe Ekrem Tahiri dolën sërish para Gjykatës për t'u përballur me akuzat për keqpërdorim e ndihmë ...

Përplasje mes gjykatësit dhe prokurores në gjykimin e ish-ministres Dhurata Hoxha

Në seancën e gjykimit të ish-ministres së Integrimeve Evropiane, Dhurata Hoxha dhe tre të tjerëve, sot ka ndodhur një përplasje mes gjykatësit Vesel Ismajli dhe prokurores ...

Vrasja e trefishtë në Kaçanik, gjykata vendos ndaj të akuzuarve Dalloshi

Afet Dalloshi dhe Agron Dalloshi janë liruar nga akuzat për vrasjen e trefishtë në Kaçanik.

Avokatja e Granit Elshanit: Nëse vërtetoni se ai ka qenë në Pejë kur ka ndodhur vrasja, dënojeni edhe më gjatë

Është kërkuar rigjykim për rastin e vrasjes në Pejë, ku i akuzuar është Granit Elshani.

Përplasje mes mbrojtjes dhe prokurores në gjykimin për vrasjen që dyshohet se u krye me pagesë

Me tensione është përshkuar procesi gjyqësor për rastin ku Bekim Raja, Avni Sinanaj, Murat Sinanaj, Gjon Pnishi, po akuzohen lidhur me vrasjen e Ferdinand Gjinit.