Postet nga: kosovar

Qëlloi me armë zjarri qenin e një shtetasi të huaj - arrestohet kosovari në Prishtinë

Një shtetas i huaj më 26.02.2024 raportoi në Polici se në Prishtinë, qeni i tij u qëllua me armë zjarri.

Goditi 16 herë me thikë kuzhine gruan, burgim i përjetshëm për kosovarin në Austri

60-vjeçari nga Kosova mund të përballet me burg të përjetshëm për vrasjen e gruas, të cilën raportohet se e ka goditur 16 herë më thikë.

Lezhë, aksident i trefishtë, përplasen makinat e maqedonasit, shqiptarit të Kosovës dhe lezhianit

Një aksident rrugor ka ndodhur ditën e sotme në aksin rrugor Lezhë-Milot.

Policia e Tropojës dhe disa alpinistë nga Kosova i vijnë në ndihmë turistit bullgar

Një turist 46-vjeçar nga Bullgaria, duke eksploruar zonën e Lekbibaj, është dëmtuar duke ecur mbi disa shkëmbinj në bjeshkët e Vranit.

Heshtje për kthimin e kosovarëve nga Siria  

Rreth 100 kosovarë vazhdojnë të mbesin në territorin e Sirisë dhe Irakut. Sipas të dhënave të fundit të Policisë së Kosovës, më së shumti atje ka fëmijë.

(VIDEO ) Rrihen me shkopinj e grushte, 2 vëllezër kosovarë me dy nga Shëngjini

https://www.cdnimpuls.com/video/60d0410231307.mp4

UNICEF: Rreth 12 mijë fëmijë të vrarë e të plagosur në luftën 10-vjeçare në Siri

Pothuajse 12 mijë fëmijë janë vrarë dhe janë plagosur gjatë luftës 10-vjeçare në Siri.