Postet nga: kosova

Isa Mustafa: Kosova ndodhet në gjendje të rrezikshme

Kreu i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka ndarë preokupimin dhe bindjen e tij përmes një postimi në llogarinë e tij “Facebook”. Ai ka thënë se ...

Ja se si duhet të blini biletën online për ndeshjen Kosova – Azerbajxhan (VIDEO)

Trajneri Kombëtares së Kosovës, Bernard Challandes, sot ka bërë publike listën e futbollistëve që do t’i grumbulloj për dy ndeshjet e fundit në ...

Thaçi e Vuçiq sot pritet të takohen në Bruksel

Federica Mogherini, shefe e politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, do të presë sot në Bruksel presidentët e Kosovës dhe të Serbisë, Hashim Thaçi dhe Aleksandar ...

'Kosova’ e Jusuf Buxhovit promovohet në dy universitetet e Tetovës

Tri vëllimet e fundit të monografisë, “Kosova” të Jusuf Buxhovit do të promovohen gjatë kësaj jave në dy universitetet tetovare.

Gjuha kroate në Fakultetin e Filologjisë në UP, shqipja vitin e ardhshëm në Universitetin e Zagrebit

Në Fakultetin e Filologjisë në Universitet të Prishtinës, sot ka filluar mbajtja e kursit “Gjuhë kroate 1”, lëndë kjo e cila do të mbahet nga profesoresha e Fakultetit të ...

Buxheti 2019-të, FMN kërkon reforma për pensionet e veteranëve

Dallimet në mes të Kosovës dhe Fondit Monetar Ndërkombëtar rreth buxhetit për vitin 2019-të janë simbolike. Kështu ka deklaruar ministri i Financave Bedri Hamza në ...

Libri 'Kosova' i Buxhovit promovohet sot në Viti

Tri vëllimet e fundit të projektit "Kosova" VI,VII, VIII , të Jusuf Buxhovit do të promovohen sot në Viti.

Scott: Politika e ShBA-së ndaj Kosovës nuk ka ndryshuar

Ambasadori i SHBA-së në Serbi, Kyle Scott, ka deklaruar sot se është i vetëdijshëm se Kosova është çështje e ndjeshme, porse politika e SHBA-së nuk është risi.