Postet nga: kosova

Macron dhe Merkel me njoftim të përbashkët për rifillimin e dialogut Kosovë - Serbi

Presidenti Emmanuel Macron dhe Kancelarja Angela Merkel organizuan sot një samit përmes videokonferencës me Presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq, Kryeministrin e Kosovës, Avdullah Hoti, Përfaqë...

Nga këto komuna janë rastet e reja me COVID-19

Sot në vendin tonë janë shënuar edhe 114 raste të reja me COVID-19.

Dalin rezultatet e 304 mostrave për COVID-19, shifra alarmante të të infektuarve

Gjatë 24 orëve të fundit në vend janë shënuar edhe 114 raste të reja me COVID-19.

Haradinaj-Stublla: Hapja e Ambasadës së Japonisë në Kosovë është një hap i madh

Përkrahja e Japonisë ndër vite e ka shndërruar urën e miqësisë në partneritet konstruktiv në mes të Japonisë dhe Kosovës, tha të premten Ministrja ...

Kosovarët që shkojnë në Zvicër, duhet të vetizolohen

Nga data 6 korrik, qytetarët e 29 vendeve që shkojnë në Zvicër, do të duhet të lajmërohen tek autoritetet dhe të vetizolohen, si masë për parandalimin e pë...

Kosova pret "dorën" gjermane në Bashkimin Evropian për liberalizimin e vizave

Nga 1 korriku, Gjermania mori drejtimin gjashtëmujor të Presidencës së Këshillit të Bashkimit Evropian, në kohën kur vendet po përballen me gjendjen dhe pasojat e pandemisë ...

Prioritetet e Gjermanisë për Kosovën, pas marrjes së Presidencës së BE-së

Përmes një paraqitje online nga ana e Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë u shënua kalimi nga Kroacia te Gjermania i Presidencës së Këshillit të ...

Përhapje shqetësuese e COVID-19 në Kosovë

Gjendja në Kliniken Infektive në Prishtinë është jashtëzakonisht e rënduar dhe kapacitetet e klinikës janë pothuajse të mbushura, thotë për Radion Evropa e Lirë, infektologu në ...

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!