Postet nga: kosova

Presidenti Thaçi udhëton për SHBA, merr pjesë në pritjen e Presidentit Trump

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, sot është nisur për në SHBA, ku do të ketë takime zyrtare në Iowa dhe New York.

Kryetari i Gostivarit thërret shqiptarët e Maqedonisë së Veriut ta votojnë Albin Kurtin

Kryetari i Komunës së Gostivarit, Arben Taravari, u ka bërë thirrje shqiptarëve të Maqedonisë së Veriut që ta votojnë kandidatin e Lëvizjes Vetëvendosje për ...

Gjuriq fton serbët e Kosovës që të dalin të votojnë në zgjedhjet e 6 tetorit

Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë serbe, Marko Gjuriq, tha sot se zgjedhjet e jashtëzakonshme të 6 tetorit janë thelbësore për serbët.

Skepticizmi për pranimin e Kosovës në INTERPOL

Ndonëse kishte dështuar të jetë pjesë e INTERPOL-it në nëntor të vitit të kaluar, në janar të këtij viti Kosova prapë ka dorëzuar kërkesë...

Valon Berisha në formacionin më të mirë të ndeshjeve kualifikuese

Kosova u mposht të martën në mbrëmje nga Anglia me rezultat 5-3, por në këtë ndeshje la përshtypje paraqitja e mirë nga Valon Berisha.

Haradinaj letër kryeministrit çek, tregon arsyen e mospjesëmarrjes në samit

Kryeministri në largim, Ramush Haradinaj, ka bërë të ditur që i ka dërguar letër falënderimi kryeministrit të Republikës së Çekisë, Andrej Babis, për ftesë...

Televizioni anglez me reportazh emocionues për Kosovën (VIDEO)

Sukseset e Kombëtares së Kosovës në futboll, kanë qenë temë diskutimi në mediat botëror gjatë tërë javës.

Valon Berisha: Kemi treguar që jemi shtet i vogël, por me shumë zemër

Mesfushori i Kosovës, Valon Berisha, ka folur për media, pas përfundimit të ndeshjes Angli- Kosovë, e cila përfundoi me fitore të vendasve.