Postet nga: kosova

Super Donis Avdijaj shënon dy gola për dy minuta, Kosova 4-0 Malta (Foto)

Kombëtarja e Kosovës deri në minutën e 80-të ka shënuar plotë katër gola si mysafir ndaj Maltës.

Benjamin Kololli e dyfishon epërsinë e Kosovës ndaj Maltës (Foto)

Kosova ka dyfishuar epërsinë ndaj Maltës, në minutën e 70-të me mbrojtësin e krahut të majtë Benjamin Kolollin pas një solo aksioni të mirë.

Thaçi i dëshiron suksese Kosovës pas golit të shënuar ndaj Maltës (Foto)

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i ka uruar fitore Kombëtares së Kosovës, pas golit të parë të realizuar nga Vedat Muriqi në minutën e 16-të, ...

Kosova në epërsi, Vedat Muriqi shënon gol (Foto)

Kosova ka kaluar në epësi në minutën e 16-të me anë të sulmuesit Vedat Muriqi, pas një gabimi të mbrojtes malteze ku fillimisht Milot Rashica e vjedhi topin.

Formacionet zyrtare: Maltë- Kosova, Arjanet Muric reservist, starton Ujkani  (Foto)

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen ndërmjet Maltës dhe Kosovës, që zhvillohet në kuadër të Grupit 3 në Ligën D, e vlefshme për Ligë...

Sermaxhaj: Kosova duhet të luaj vetëm për fitore ndaj Maltës

Kosova  sot do ta ketë sfidën e radhës në futboll përballë Maltës, prej orës 18:00, ndeshje kjo që luhet në kuadër të Ligës së ...

FOTOGALERI: Kosova udhëtoi për në Maltë

Kombëtarja e Kosovës sot ka marrë rrugën për në shtetin e Maltës, ku të shtunën do të përballen me maltezët prej orë...

Kryetari Veseli mbajti një ligjëratë në Universitetin Aalto

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka mbajtur sot një ligjëratë në Universitetin Aalto në Helsinki, një prej universiteteve më të mira në Finlandë.