Postet nga: kosova

Të 'humbur' në eufori: Kosova merr më pak se ka pritur në nisje të rrugës drejt Europianit 2020

Një barazim nga i cili merr një pikë në tabelë, por që perceptohet si humbje në mendjet e gjithë atyre që e panë mbrëmë ndeshjen e parë kualifikuese të ...

Ambasadori amerikan për ndeshjen e Kosovës: E mrekullueshme ta shohësh flamurin e Kosovës duke valuar

Ambasadori i ShBA-ve, në Kosovë, Philip Kosnett, mbrëmë ka qenë në tribunat e stadiumit “Fadil Vokrri” për ta parë ndeshjen Kosovë- Bullgari e cila u zhvillua në ...

Manchester City porosit tifozët e futbollit ta ndjekin ndeshjen Kosovë – Bullgari (Foto)

Faqja zyrtare e Manchester Cityt, ka bërë një postim në Twitter, duke shkruar se  janë katër ndeshje të cilat nuk duhet të humben sonte në kuadër të ...

Gjest i madh nga Eriksen, poston fotografinë me tifozin e veçantë të Kosovës (FOTO)

Dita e enjte në Kosovë ishte festë për  futbollin, pasi  Kosova e luajti një miqësore luksi me Danimarkën në stadiumin “Fadil Vokrri”, me të cilën barazoi ...

Challandes flet para ndeshjes ndaj Bullgarisë: Pres që lojtarët të luftojnë për çdo top

Trajneri i kombëtares së Kosovës ka folur në një konferencë për media për ndeshjen e nesërme që zhvillohet ndërmjet Kosovës dhe Bullgarisë, në ...

Challandes: Muriç është një përbindësh i vërtetë (Foto)

Trajneri i Kosovës, Bernard Challandes, ka qenë i ftuari i radhës nga Kosova në intervistat e UEFA-s.

Challandes: Si u ngrit Kosova në futboll (VIDEO)

Shtëpia më e madhe e futbollit, UEFA, tani ka zgjedhur trajnerin e Kosovës, Bernard Challandes, për intervistë, pas Hekuran Kryeziut e Benjamin Kolollit.

Zeneli: Secili futbollist po e pret me padurim ndeshjen ndaj Bullgarisë

Kosova sot ka zhvilluar stërivjen e radhës para ndeshjes ndaj Bullgarisë, të cilën do ta luaj të hënën prej orës 20:45, në stadiumin “Fadil Vokrri” ...