Postet nga: Kosova- Serbia

Pas takimit me Kurtin e Vuçiqin, Lajçak: Procesi i dialogut do të vazhdojnë në ditët në vijim

Përfaqësuesi i Posaçëm i Bashkimit Evropian për Dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajcak përmes një njoftimi të shkurtër në tëitter ka treguar rreth takimeve ...

Ish-ambasadori: Serbia është kërcënim për paqen në Ballkan, jo Kosova

Ish-ambasadori amerikan në Kosovë, Greg Delawie ka reaguar ndaj disa deklarimeve të presidentit serb, Aleksandar Vuçiq.

BE thirrje Kosovës për konsensus rreth reformave dhe për normalizimin e marrëdhënieve me Serbinë

Zyrtarë të Bashkimit Evropian u bënë thirrje përfaqësuesve politik të Kosovës që të krijojnë një konsensus, i cili që do të mundësonte çuarjen përpara ...

Kontrabandë në kufirin mes Serbisë dhe Kosovës, Policia konfiskon mallrat - FOTO

Policia kufitare e Kosovës sot pasdite ka konfiskuar mallra të kontrabanduara në kufirin mes Serbisë dhe Kosovës. Policia ka njoftuar se në një traktor ishin ngarkuar pako me ...

Serbët e Kosovës, për vaksinë në Serbi

Luba Maksimoviq nga komuna e Graçanicës afër Prishtinës është një nga rreth 300 njerëzit nga Kosova që u vaksinuan kundër koronavirusit në 29 janar në Qendrë...

Quni- Vuçiqit: Nuk jemi të interesuar për luftë, por mos e harroni ferrin e Koshares!

Ministri i Mbrojtjes, Anton Quni, ka reaguar pas deklaratës së presidentit serb, Aleksandar Vuçiq, i cili paralajmëroi një konflikt të mundshëm me Kosovën.

Hoxhaj kërkon reagim nga bashkësia ndërkombëtare ndaj deklaratave të Vuçiqit

Ushtruesi i detyrës i kryetarit të PDK-së, Enver Hoxhaj, ka reaguar ndaj deklaratave të presidentit serb, Aleksandar Vuçiq, i cili ka paralajmëruar se mund të ndodhë ndonjë ...

Hoti reagon ndaj deklaratës së Vuçiqit që përmendi mundësinë për konflikt me Kosovën

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka reaguar ndaj deklaratave të presidentit serb, Aleksandar Vuçiq, i cili ka paralajmëruar se mund të ndodhë ndonjë konflikt me Kosovën.