Postet nga: Kosova-Basketboll

Basketboll, Kosova shënon fitore të madhe ndaj Danimarkës

Kombëtarja e Kosovës A në basketboll në kategorinë e djemve ka shënuar fitore të madhe duke e mposhtur Danimarkën me rezultat 78:73 në ndeshjen e vlefshme pë...

Kosova mposhtet nga Islanda

Kombëtarja e Kosovës A në basketboll në kategorinë e djemve, ka pësuar humbje me rezultat 86-62, nga Islanda ndeshje e vlefshme për parakualifikimet për Kupë...

Kosova fiton si mysafir ndaj Luksemburgut

Basketbollistët e Kombëtares së Kosovës, kanë shënuar një fitore të vështirë  në udhëtim ndaj Luksemburgut me rezultat 84-80.

Fitore e madhe e Kosovës ndaj Islandës

Kombëtarja e Kosovës në basketboll, ka shënuar fitore ndaj Islandës, në kuadër të ndeshjes së parë të parakualifikimeve për Botërorin 2023.

Marmarinos dhe Dardan Berisha shpresojnë në fitore ndaj Islandës

Kombëtarja e Kosovës në basketboll, të enjten do të luaj ndaj Islandës, në kuadër të parakualifikimeve për Botërorin 2023 në basketboll.

Christos Marmarinos trajner i Kosovës

Federata e Basketbollit të Kosovës, ka emëruar Chirstos Marmarinos, trajner të Kombëtares A, në basketboll.

Kosova luan sonte ndeshje jetike për Eurobasket 2021

Sonte me fillim nga ora 20:30 në Pallatin e Rinisë dhe Sporteve në Prishtinë, Kosova është nikoqire e Rumanisë në kuadër të Grupit B të parakualifikimeve për Eurobasket 2021.