Postet nga: Korrupsioni

‘Dreka e Gabuar’ e Gjykatësit dhe Prokurorit me të Akuzuarin

‘Dreka e Gabuar’ e Gjykatësit dhe Prokurorit me të Akuzuarin

Në edicionin e sontëm, emisioni “Drejtësia në Kosovë” sjell reportazhin hulumtues për takimet sekrete në mes prokurorit të Ferizajt Visar Musa me të akuzuarin Raif Rama.

Havolli: Prokurimi Publik, Vrimë e Zezë e Shtetit

Havolli: Prokurimi Publik, Vrimë e Zezë e Shtetit

Drejtori i ri i Agjencisë Kundër Korrupsionit konsideron si prioritet parandalimin e korrupsionit në fushën e prokurimit publik që sipas tij është fushë shumë problematike

Jeta në Korrupsion Përmes Humorit të ‘Stupcave’

Programi i Kombeve të Bashkuara për Zhvillim (UNDP) prezantoi sot projektin, i cili parasheh trajtimin e temës së korrupsionit në një mënyrë pak më të veçantë.

Ambasadori Delawie Insiston në Luftimin e Korrupsionit

Ambasadori i ShBA-vë në Kosovë, Greg Delawie e theksoi sërish rëndësinë e luftimit të korrupsionit në Kosovë kur foli për këtë fenomen në një tryezë ...

Zhbogar: Demarkacioni, Kusht i Veçantë për Liberalizim

Zhbogar: Demarkacioni, Kusht i Veçantë për Liberalizim

Demarkimi i kufirit mes Malit të Zi dhe Kosovës është një çështje që duhet të zgjidhet në rrugën e Kosovës drejt liberalizimit të vizave, ka thënë ...

Zhbogar: Partitë t’i Largojnë të Korruptuarit nga Listat për Deputetë

Zhbogar: Partitë t’i Largojnë të Korruptuarit nga Listat për Deputetë

Përfaqësuesi Special i Bashkimit Evropian në Kosovë, Samuel Zhbogar ka bërë thirrje për ndërrim të klasës politike duke larguar politikanët të përfshirë ...

Telenovela e Korrupsionit të Kosovës

Më se një javë më parë, portali kosovar Insajderi ka publikuar incizime të përgjuara telefonike mes Adem Grabovcit, kryetarit të grupit parlamentar të PDK-së, dhe anëtarëve të ...

Kush e Nisi Korrupsionin?

Këtë pyetje e bëri stand-up komediani Dardan Islami.