Postet nga: korrigjimi i kufirit

'Korrigjimi' i ri i Hashim Thaçit

Idesë së shumëpërfolur për “korrigjim të kufirit” me Serbinë, i është renditur një paralajmërim i ri për bashkimin e Kosovës me Shqipërinë, i ...

Haradinaj: Në Berlin u dakorduam se s’do të ketë diskutim për kufij - VIDEO

Kryeministri Ramush Haradinaj tha se gjatë ditës së djeshme ka pasur një dakordim nga të gjithë të pranishmit në Berlin se nuk do të ketë diskutim për çështje ...

Haradinaj: Kosova nuk jep tokë për njohje

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj  në akademinë përkujtimore për heroin Enver Hadri, ka ripërsëritur qëndrimet e tij për dialogun Kosovë-Serbi si dhe vendosmë...

Haziri: LDK-ja hyn në Qeveri vetëm me rolin prijës dhe me gjithëpërfshirje

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri, i cili është edhe kryetar i Komunës së Gjilanit, në një intervistë për Radion Evropa e Lirë, thotë ...

Thaçi shpalos edhe në Uashington idenë e tij për ‘korrigjimin’ e kufirit me Serbinë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi gjatë një bashkëbisedimi në “Council on Foreign Relations” në Uashington DC, u pyet nga diplomati amerikan, James Pardew për çështjen e ...

Korrigjimi i kufirit mes Fushë Kosovës e Graçanicës peng i ndryshimit të ligjit për kufijtë administrativ

Kufiri Fushë Kosovë - Graçanicë nuk mund të rivendoset pa ndryshim të ligjit aktual për kufijtë administrativ të komunave. Një gjë e tillë sipas Ministrisë së Administrimit dhe ...

Haradinaj rikonfirmon qëndrimin kundër presidentit për korrigjimin e kufirit

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj e ka shfrytëzuar ceremoninë e rivarrimit të 158 dëshmorëve të UÇK-së në Marinë të Skenderajt për të kundërshtuar idenë ...

Reagimet e analistëve nga shoqëria civile pas protestës së LVV-së dhe vizitës së Thaçit në Ujman

Protesta e thirrur nga Lëvizja Vetëvendosje kundër ideve të presidentit Hashim Thaçi për korrigjimin e kufijve, e cila u mbajt sot në Prishtinë, dhe pë...