Postet nga: Korrigjimi i kufijve

Thaçi: Samiti i Berlinit nuk dha ide të re as nuk mbylli të vjetrat

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ende nuk ka hequr dorë nga ideja e korrigjimit të kufirit mes Kosovës dhe Serbisë.

Lugina e mirëpret deklaratën e Thaçit për bashkimin me Kosovën

“Nuk do të ketë shkëmbim të territoreve, do të punoj fuqishëm që Preshevë, Medvegjë, Bujanovc të bashkohen me territorin e Republikës së Kosovës sepse është një ...

Haradinaj: Ideja për këmbim të territoreve, opsion i rrezikshëm

Kryeministri Ramush Haradinaj ka zhvilluar sot një takim me ambasadorin e Shteteve të Bashkuara në Gjermani, Richard Grenell, me të cilin ka diskutuar për procesin e dialogut Kosovë-Serbi ...

Deputetët gjermanë kërkojnë të hidhet poshtë ideja e ndryshimit të kufijve

Në prag të samitit të sotëm në Berlin, deputeti gjerman, Peter Beyer, në cilësinë e raportuesit për Kosovën për CDU/CSU është shprehur në një ...

Korrigjimi i kufijve e taksa nuk përmenden në konkluzionet e Samitit të Berlinit

Samiti i liderëve të Ballkanit Perëndimor në Berlin, i thirrur nga kancelarja Merkel dhe presidenti Macron, duket se vërtet nuk do të sjellë asgjë të re.

Hoti: Besoj se plani për korrigjim të kufijve do të mbyllet si ide

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti ka thënë se Samiti i Berlinit është ngjarje me rëndësi për të filluar një dinamikë të re drejt ...

Thaçi: Nuk do të lejoj sovranitet të dyfishtë, as model të Republika Srpskas, as Asociacion

Një ditë para fillimit të Samitit të Berlinit, presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se nuk pret që në këtë takim të ketë dialog apo ...

Mustafa: LDK nuk do të përkrahë asnjë marrëveshje që prek kufijtë e Kosovës

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, në prag të Samitit të Berlinit ka thënë se LDK nuk do të përkrahë asnjë marrëveshje e cila prek kufijtë e Kosovë...