Postet nga: Korrigjimi i kufijve

Lutfi Haziri reagon pas deklaratave të Vjosa Osmanit

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Lufti Haziri, ka reaguar pas deklaratave të kandidates së LDK-së për kryeministre Vjosa Osmanit, e cila mbrëmë në DebatPernime ...

Edhe në dorëheqje, Haradinaj insiston në paprekshmërinë e kufijve

“Kufijtë e Kosovës nuk guxon t’i prekë askush”, ka qenë paralajmërimi i fundit i kryeministrit në dorëheqje, Ramush Haradinaj.

Hashim Thaçi: Nëse nuk arrihet sivjet marrëveshja me Serbinë, hyjmë në një fazë të rrezikshme

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka bërë thirrje sot që të ndalen përpjekjet që Asociacioni i Komunave me Shumicë Serbe të ketë kompetenca ekzekutive.

Mbi 60 përqind e kosovarëve nuk e mbështesin korrigjimin e kufijve Kosovë - Serbi

Mbi 60 përqind e kosovarëve nuk e mbështesin korrigjimin e kufijve mes Kosovës dhe Serbisë, një opsion të cilin Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, është ...

Vulin: Korrigjimi i kufijve mund të ndodhë

Ministri i Mbrojtjes i Serbisë, Aleksandar Vulin, deklaroi sot se Prishtina zyrtare nuk dëshiron dialog dhe se ideja e korrigjimit të kufijve nuk e gëzon, por beson se ë...

Thaçi insiston në idenë e korrigjimit të kufijve me Serbinë

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka vazhduar ta promovojë idenë e tij për korrigjim kufijsh me Serbinë.

Thaçi: Berisha ka bërë mëkate të mëdha ndaj luftës së Kosovës

Presidenti i vendit Hashim Thaçi në një intervistë dhënë për emisionin ‘Opinion’ në Televizionin shqiptar ‘Tv Klan’, ka deklaruar se çuditet me ish liderin e Parëtisë ...

Thaçi e ripërsërit: Ideja për Luginën e Preshevës është e imja

Presidenti i vendit Hashim Thaçi në një intervistë dhënë për emisionin ‘Opinion’ në Televizionin shqiptar ‘Tv Klan’, ka deklaruar se është qesharake të mendohet ideja e pë...