Postet nga: korab sejdiu

Korab Sejdiu për emërimet në AKI: Qeveria po i bën kapjet e fundit (VIDEO)

 

Korab Sejdiu kërkon koalicion LDK - VV

Korab Sejdiu, ish- deputet i pavarur tashmë, ka thënë se bashkimi i LDK-së dhe LVV-së është jetik për Kosovën.

Korab Sejdiu kërkon koalicion parazgjedhor mes LDK-së dhe VV-së

Deputeti i LDK-së, Korab Sejdiu, thotë se kjo Qeveri do të duhej të binte për një milion arsye të tjera, përveç arsyes për të cilën ra ...

Deputetit: Në konkursin për noter u dhanë para

Për më shumë së dy orë, ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri ka raportuar para Komisionit Parlamentar për procesin e rekrutimit të noterëve të rinj.

Korab Sejdiu u bën thirrje LDK-së e Vetëvendosjes të bashkohen për ta shpëtuar shtetin

Deputeti i pavarur i Kuvendit të Kosovës, Korab Sejdiu, ka ftuar partitë opozitare, Lëvizjen Vetëvendosje dhe LDK-në, që të organizojnë protesta ndaj Qeverisë aktuale.

Sejdiu: Idetë për korrigjim të kufijve, tendencë për ta shkelur Kushtetutën

Pas njëmbëdhjetë vjetëve të miratimit të Kushtetutës së Kosovës, ish- hartuesit e saj thonë se ky dokument ka përmbushur misionin primar, themelimin e shtetit ...

Vazhdojnë premtimet ‘joserioze’ për vizat

Liderët e institucioneve të Kosovës, edhe këtë fillim vit janë deklaruar për liberalizimin e vizave, duke përmendur data se kur mund të përfundojë procesi, ...

Sejdiu letër Haradinajt për grevën në arsim: Gjej zgjidhje ose lësho rrugë!

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Korab Sejdiu i ka dërguar letër kryeministrit të Kosvës, Ramush Haradinaj në lidhje me grevën e mësimdhënësve ...