Postet nga: Kontrata

Pas raportimit të KALLXO.com, ‘Shota’ anuloi kontratën për vallen ‘Peshkatari’

Ansambli Kombëtar i Këngëve dhe Valleve, “Shota” ka shkëputur kontratën e lidhur me koreografin Haki Mulliqi për shfaqjen “Peshkatari”.

Komuna e Prizrenit kontraktoi mbi 33.6 milionë euro nëpërmjet prokurimit në vitin 2023

Komuna e Prizrenit në vitin e kaluar, nëpërmjet prokurimit ka kontraktuar miliona euro për furnizime, shërbime e punë.

Komuna e Prishtinës: Kompania e kontraktuar në 2023 nuk ka kryer punime në pjesën e kulmit që ra

Komuna e Prishtinës ka deklaruar se kompania që kishin tenderuar në vitin 2023 për rikonstruktim të kulmit në objektin e ri në lagjen "Arbëria" , nuk ka kryer punë ...

Dështuan në testim, 10 zyrtarë përgjegjës të prokurimit s’mund ta bartin më këtë pozitë

Të paktën 10 zyrtarë përgjegjës të prokurimit e 4 ushtrues detyre, zyrtarë përgjegjës të prokurimit e kanë humbur të drejtën të barin këtë post. Shkak ...

Telekomi njofton se Arbitrazhi ka vendosur për rastin me PayKos, kaq do paguajë secila palë

Telekomi i Kosovës përmes një njoftimi ka bërë të ditur se më 27 dhjetor 2023, Qendra Zvicerane e Arbitrazhit ka marr vendim për rastin e Paykos LLC ku ...

Kontrollet e inspektorëve të punës, zbulohen kontrata të kundërligjshme në biznese

Një aksion në disa biznese zbuloi se ato nuk respektojnë kriteret që parasheh ligji mbi të drejtat e punëtoreve.

MPJD dorëzohet, publikon kontratën e Gani Jakupit - Dokument

Angazhimi i Gani Jakupit si konsulent i jashtëm për Ambasadën e Kosovës në Bruksel ka nxitur reagim në opinionin publik lidhur me vlerën e pagë...

Ministria e Jashtme nuk e hap kontratën e Gani Jakupit

Ministria  e Punëve të Jashtme ka  sqaruar se kontrata e  Gani Jakupit nuk do cilësohet si konfidenciale.