Postet nga: Kontrabandim

“Migrimi i parregullt” kap dy të dyshuar që po kontrabandonin pesë emigrant

Policia e Kosovës, njësitet e Drejtorisë Rajonale të Policisë Kufitare ”Perëndimi” në Gjakovë, kanë kapur dy të dyshuar të cilët po tentonin t’i fusnin në ...

Për 24 orë, tri raste të kontrabandimit me emigrantë sirianë në Kosovë

Në tri lokacione në Kosovë, Policia ka raportuar tentativë të kontrabandimin me njerëz.

30 ditë paraburgim 4 të dyshuarve për kontrabandim me emigrant sirianë

Katër të dyshuarve për kontrabandim me emigrant sirianë, S.M., A.B., V.F., dhe F.F, u është caktuar masa e paraburgimit prej 30 ditësh.

Dogana jep detaje për duhanin e kontrabanduar me peshë prej 5 tonëve

Njësitet Antikontrabandë të Doganës së Kosovës gjatë ditës së djeshme kanë kryer një operacion ku kanë identifikuar dhe ndaluar një kamion me duhan të kontrabanduar me ...

Kapet drogë në vlerë rreth 200 mijë euro, shoferi u përpoq të korruptojë policët

Ministria e Punëve të Brendshme e Maqedonisë së Veriut informoi se ka kapur sasi të drogës në vlerë rreth 200 mijë euro duke ndërprerë kështu një kanal ...

Kusari – Lila: Nuk heqin dorë nga ndryshimet e Projektligjit për Zgjedhje

U. D. e shefes së Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari – Lila, pas seancës së të Kuvendit, tha se me mosvijimin për ndryshime të Projektligjit ...

Arrestohen dy persona për kontrabandim të kërpudhave

Dy persona janë shoqëruar në stacionin policor pasi që gjatë kontrollit të veturës së tyre janë gjetur dhe konfiskuar një sasi e kërpudhave.

Gardianët në Prizren gjejnë telefon në papuqe për një të paraburgosur

Shërbimi Korrektues i Kosovës ka njoftuar se në Qendrën e Paraburgimit në Prizren sot gjatë ditës është tentuar të futet një telefon.