Postet nga: Kontrabandim me Mallra

Në brezin kufitar në veri të Kosovës pengohet kontrabandimi i vajrave motorike

Njësia policore gjatë patrullimit në brezin kufitar në veri të Kosovës ka ndaluar sot një automjet furgon pa targa, të cilin e voziste i dyshuari me inicialet M....

Policët e dyshuar për kontrabandë e marrje ryshfeti heshtin para gjykatës

Njëzetë policët të cilët ishin përgjegjës për mbikëqyrjen e vijës kufitare në Zubin Potok, e të cilët nga Prokuroria Speciale po ...

Gjilan, arrestohet një 54-vjeçar, dyshohet për kontrabandim të bagëtive nga Serbia

Policia e Kosovës ka njoftuar se në bashkëpunim me Prokurorinë e Gjilanit sot ka arrestuar F.V., i lindur më 1969 nën dyshimin se ka kryer veprën ...

Policia nis të mbyllë rrugët ilegale në veri të Kosovës

Policia e Kosovës ka nisur një aksion në orët e mëngjesit me qëllim mbylljen e rrugëve ilegale në veri të Kosovës.

Konfiskohen mallra të kontrabanduara nga Serbia në Kamenicë

Policia e Kosovës ka njoftuar se, në fshatin Novosellë të Kamenicës, gjatë kontrollit kanë hasur në një kombi që transportonte pajisje për ngrohje qendrore dhe orendi pë...

Arrestohen dy të dyshuar, për keqpërdorim të detyrës zyrtare dhe kontrabandim me mallra

Dy persona janë dërguar në mbajtje 48 orë nga Policia e Kosovës, pasi dyshohet se njëri ka keqpërdor detyrën zyrtare kurse tjetri dyshohet për kontrabandim ...

Kapet duke kontrabanduar 17 lopë nga Serbia

Njësitet policore kanë vërejtur një të dyshuar i cili nga Republika e Serbisë i kishte futur (kontrabanduar) në territorin e Kosovës 17 krerë gjedhe.

Policia ndalon një kamion në Dragash, dyshohet për kontrabandim me mallra

Nga njësiti policor është ndaluar kamioni me targa vendore të cilin kishte qenë duke e drejtuar një burrë në rrugën Zhur të Dragashit.