Postet nga: kontrabandë

Vazhdon kontrabanda me barna në Kosovë

Mbi 50 për qind e barnave kanë rezultuar të kontrabanduara në rastet kur inspektorët farmaceutikë kanë kryer inspektime. Ndryshe kontrabanda me barna është një dukuri që ndodh prej vitesh.

Dogana jep detaje për doganierin e arrestuar, zbulohen rreth 18 mijë pako me barna të kontrabanduara

Një zyrtar doganor është arrestuar nën dyshimin për përfshirje në lejim të kontrabandës.

Veriu mbetet zona më problematike për luftimin e kontrabandës

Që nga koha kur Qeveria e Kosovës vendosi taksën doganore 100 për qind ndaj importeve nga Serbia dhe Bosnje e Hercegovina (më 21 nëntor, 2018), në vazhdimësi është ...

Në Ranillug kapet traktori me mallra të kontrabanduara

Në fshatin Korminjan të Komunës së Ranillugut, njësitë përkatëse të policisë kanë vërejtur një traktor me rimorkio të ngarkuar me mallra komerciale, i cili ka ...

Mungesa e dëshmitarëve zvarrit gjykimin për kontrabandë me naftë në Mitrovicë

Në Gjykatën e Mitrovicës ka vazhduar gjykimi ndaj 14 personave të akuzuar për vepra penale si tregti e ndaluar, keqpërdorim të detyrës zyrtare, dhe ndihmë pë...

Ramiz Lladrovci flet për aksionin policor në Drenas

Kryetari i Komunës së Drenasit ka reaguar pas operacionit të policisë së Kosovës në lidhje me kontrabandën në komunat e Kosovës.

Aksioni i Njësive Speciale, shkon në 10 numri i të arrestuarve në veri

Deri më tani numri i të arrestuarve nga aksioni i njësive speciale të Policisë së Kosovës në veri të Mitrovicës ka shkrua në 10 persona.

Konfiskohen 44 kg drogë dhe 20 mijë euro

Një sasi prej 44 kg kanabis është konfiskuar në Korçë. Policia e Shqipërisë, ka arrestuar poseduesin e lëndës narkotike me inicialet Th. Dh., 34 vjeç, banues në Korçë, i ...