Postet nga: kontrabande me migrante

Aksioni i Policisë, arrestohen 10 të dyshuar për kontrabandë me migrantë, identifikohen 153 viktima

Policia e Kosovës ka arrestuar sot në Prishtinë 10 persona të dyshuar për kontrabandim të 153 migrantëve.

5 migrantë të huaj zbritën nga mali dhe hynë në veturën e të dyshuarve

Dy persona janë ndaluar nga Policia Kufitare e Kosovës si të dyshuar për kontrabandim me migrantë.

Dosja e Prokurorisë për të akuzuarin për kontrabandë me migrantë

Seanca gjyqësore ndaj Shevki Kayslerli, i cili nga Prokuroria akuzohet për kontrabandë me migrantë, ka dështuar të mbahet në Gjykatën e Ferizajt.

Dosja e Prokurorisë për rrejtin që kontrabandonte kosovarët për në vendet e BE-së

 

Arrestohet nga Policia për kontrabandë të 4 emigrantëve nga Palestina

Një person është arrestuar mbrëmjen e kaluar në pikën kufitare në Vërmicë.

Arrestohet i dyshuari pasi i kërkon viktimës 3 mijë e 500 euro për udhëtim deri në Belgjikë

Një person është arrestuar mbrëmjen e së shtunës në Pikën Kufitare Dheu i Bardhë, për kontrabandë me migrant.

Dështon seanca ndaj të akuzuarve për drogë dhe kontrabandim me migrantë

Për të dytën herë dështon seanca gjyqësore në mungesë të dëshmitarit, në gjykimin ndaj Dardan Blakaj, Shaban Ramaj, Ardisan Zogaj dhe Shefqet Zogaj, të akuzuar ...