Postet nga: kontrabandë me mallra

Kosovari kapet nga Policia duke kontrabanduar mallra nga Serbia

Policia e Kosovës ka arrestuar një person në fshatin Pasjan të Parteshit pasi që pas kontrolles në veturën e tij me targa të Serbisë janë gjetur mallra të ...

Dosja e Prokurorisë: Disa prej të arrestuarve në Karaçevë kontrabanduan lopë të sëmura nga Serbia

Njëri nga 12 zyrtarët policorë të arrestuar mbrëmjen e së premtes në fshatin Karaçevë po dyshohet për dy vepra penale, kontrabandim me mallra si dhe pë...

Kapet duke kontrabanduar 100 arka me birra nga Serbia në Kosovë

Policia e Kosovës ka arrestuar një shtetas kosovar, i cili ishte kapur mbrëmë rreth orës 19:30 në fshatin Korminjan duke kontrabanduar birra nga Serbia në Kosovë.

Detaje si u ndalua në Bërnjak i dyshuari me një zarf me pasaporta

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka ndaluar një person të dyshuar në Bërnjak për kontrabandë me mallra dhe mos deklarim.

Gjlan, konfiskohet mall i kontrabanduar

Policia Kufitare e Kosovës në fshatin Muçibabë të Komunës së Gjilanit kanë ndalur automjetin me targa të Kosovës të cilin e drejtonte një person i komunitetit ...

Arrestohet mërgimtari për kontrabandë me mallra

Një shtetas shqiptar I. G 46 vjeç i cili jeton në Rumani është arrestuar nga ana e Policisë së Shqipërisë për kontrabandë me mallra, fshehje e të ardhurave, manipulim ...

Aktakuzë ndaj 19 personave lidhur kontrabandë me mallra nga Maqedonia në Kosovë

Prokuroria Speciale përmes një komunikate për media ka njoftuar se sot ka ngritur aktakuzë ndaj grupit të 19 personave, nën dyshimet se të njëjtit duke vepruar si ...

Kapet duke kontrabanduar lopë e viça nga Maqedonia e Veriut

Policia Kufitare e Kosovës ka arrestuar një qytetar të Kosovës në fshatin Buzovik të Vitisë pasi që kur e ka ndaluar në automjet kishte pasur të ngarkuara dy ...