Postet nga: Kontrabanda

Përfundon Aksioni në Veri Kundër Kontrabandës

Përfundon Aksioni në Veri Kundër Kontrabandës

Aksioni i nisur sot në mëngjes në  Lagjen e Boshnjakëve të Mitrovicës Veriore kundër kontrabandës ka përfunduar.

Aksion i Doganës në Mitrovicën Veriore

Njësitë e Doganës së Kosovës kanë filluar një aksion te disa lokacione të dyshuara për mbledhjen dhe shpërndarjen e mallrave të kontrabanduara në Mitrovicën ...

Polici Qëllon me Armë Drejt Kontrabandistit të Dyshuar

Policia në Mitrovicë pas refuzimit të një automjeti për t’u ndaluar në disa pika kontrolli nga Vushtrria deri në Mitrovicë, e ndoqi atë deri në Zveçan, ku ...

Jep Ryshfet për ta Shpëtuar Duhanin pa Dokumente

Policia dje në Fushë-Kosovë në një makinë të ndaluar gjeti një sasi duhani në vlerën e 2000 eurove për të cilën ngasësi i makinës nuk ...

Dogana Zbulon Naftë të Fshehur në Rezervuarë

Dogana e Kosovës në dy aksione të ndara, sipas një komunikate të saj, zbuloi 24 mijë litra naftë në rezervuarë të fshehur brenda dy automjeteve.

Kapen 300 Kilogramë Duhan

Dogana e Kosovës sipas një komunikate të lëshuar prej saj lokalizoi dhe bastisi një lokacion në Ferizaj nën dyshimet për kontrabandim dhe paketim të duhanit.

Aksion në Prishtinë e Gjilan Kundër Kontrabandës

Lajmin për KALLXO.com e konfirmon zëdhënësi i Doganës së Kosovës Adriatik Stavileci

Ndjekja nga Policia e Kamionit me Derivate (Video)

Ndjekja nga Policia e Kamionit me Derivate (Video)

Ndjekja dhe ndalimi i kamionit ndodhi në Mitrovicë më 17 qershor, ndërsa policia konfiskoi dy bidonë me naftë.