Postet nga: Kontrabanda

'Rrjeta', 8 persona në paraburgim e 9 në arrest shtëpiak

Ferizaj – 11 gusht 2018 - Gjykata Themelore në Ferizaj, ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Speciale të Kosovës për caktimin e masës së paraburgimit ndaj të 8 pandehurve: F....

Arrestohen 16 persona për kontrabandë, edhe 7 të tjerë janë në kërkim

Prokuroria Speciale në bashkëpunim me Policinë e Kosovës dhe Doganën e kanë realizuar aksionin e quajtur “Rrjeta” në orët e mëngjesi në tri qytete të ...

Policia ndalon kamionin me 10 krerë lopë pa dokumente

Në fshatin Goshicë të Vitisë, dje rreth orës 8:00, njësitet patrulluese kanë tentuar që të ndalojnë një kamion të dyshuar i cili nuk i ka përfillur urdhërat ...

Barnat e kontrabanduara të Rrezikshme dhe me Afat të Skaduar

Kontrabandimi me barna vazhdon të mbetet një prej problemeve të shumta në tregun farmaceutik në Kosovë.

Gjykimi për Kontrabandë me Naftë nga Serbia

Në Gjykatën Themelore të Mitrovicës ishte paraparë të mbahej seanca e shqyrtimit gjyqësor kundër të akuzuarve për krim të organizuar dhe vepra të tjera penale.

Haliti: Në Doganë po Ndalen Kamerat për Kontrabandë

Nënkryetari i Kuvendit, Xhavit Haliti, në seancën në të cilën po diskutohet për programin e Qeverisë, kërkoi nga kryeministri Haradinaj forcim të kontrollit të Doganave, ...

3 Doganierë dhe 1 Polic Arrestohen në Shqipëri

Policia në Bilisht të Shqipërisë arrestoi shtatë persona në operacionin e koduar me emrin “Mjegulla”.

80 Thasë Qumësht Pluhur Konfiskohen në Gjilan

Sipas njoftimit të policisë, forcat e rendit vepruan pasi morën informacione se në rrugën Viti – Drobesh janë duke lëvizur dy automjete të cilat dyshoheshinn se ishin duke ...

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!