Postet nga: kontrabanda ne veri

Leposaviq, arrestohet pasi tentoi t'i ikte Policisë me furgonin me 3,700 kilogramë mish të futur ilegalisht nga Serbia

Një person është arrestuar në Leposaviq duke bartur mbi 3,700 kilogramë mish të ndryshëm, në vlerë mbi 20 mijë euro.

Kontrabandonte xhinse, kërpudha, djathë e mallra tekstili, arrestohet shtetasi i Serbisë

Policia e Kosovës, njësia policore nga Drejtoria Rajonale e Policisë Kufitare Veriu, sonte rreth orës 18:15 në fshatin Jarinje e Poshtme ka ndaluar automjetin VW Passat me targa ...

Intervistë me drejtorin e Doganës së Kosovës, Agron Llugaliu - LIVE

Sonte në emisionin "Kallxo Përnime" po transmetohet intervista me drejtorin e Doganës së Kosovës, Agron Llugaliu.

Aksioni kundër kontrabandës, Policia jep detaje për arrestimin e të dyshuarit për sulm ndaj policëve të Kosovës në veri

Një person i dyshuar për sulmet ndaj Policisë së Kosovës gjatë tetorit të vitit 2021 është arrestuar sot nga Policia e Kosovës.

VIDEO - Policia bllokon rrugët ilegale në veri të vendit

Policia e Kosovës mëngjesin e sotëm ka zhvilluar një aksion për mbylljen e rrugëve ilegale në veri të vendit.

Kurti pas sanksioneve të ShBA-së: Kjo vërteton legjitimitetin e veprimeve të Policisë së Kosovës në veri

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, e ka quajtur shumë të mirëseardhur vendimin që Millan Radoiçiq, Zvonko Veselinoviq dhe 11 serbë të tjerë nga Kosova, janë vënë në ...

Sveçla: Një shërbim aleat inicioi aksionin e sotëm kundër kontrabandës

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka deklaruar se është një shërbim aleat që ka iniciuar operacionin e sotëm kundër kontrabandës.

Tensionet në veri, reagon kryeministri Kurti

Kryeministri i Kosvoës, Albin Kurti ka reaguar pas aksionit të sotëm kundër kontrabandës në vend.