Postet nga: kontrabanda ne veri

VIDEO - Policia bllokon rrugët ilegale në veri të vendit

Policia e Kosovës mëngjesin e sotëm ka zhvilluar një aksion për mbylljen e rrugëve ilegale në veri të vendit.

Kurti pas sanksioneve të ShBA-së: Kjo vërteton legjitimitetin e veprimeve të Policisë së Kosovës në veri

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, e ka quajtur shumë të mirëseardhur vendimin që Millan Radoiçiq, Zvonko Veselinoviq dhe 11 serbë të tjerë nga Kosova, janë vënë në ...

Sveçla: Një shërbim aleat inicioi aksionin e sotëm kundër kontrabandës

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka deklaruar se është një shërbim aleat që ka iniciuar operacionin e sotëm kundër kontrabandës.

Tensionet në veri, reagon kryeministri Kurti

Kryeministri i Kosvoës, Albin Kurti ka reaguar pas aksionit të sotëm kundër kontrabandës në vend.

Sa do të ndikojë tërheqja e urdhër-arrestit të Radoiçiqit në dëshmitarët e mbrojtur rreth vrasjes së Oliver Ivanoviqit?

Dëshmitë e shumta të dëshmitarëve të mbrojtur priten të dëgjohen brenda muajit mars në lidhje me vrasjen e ish- politikanit serb të Kosovës, Oliver Ivanoviq.

Kryeprokurori Ujkani: Kontrabanda në Mitrovicë po vazhdon

Kryeprokurori i Mitrovicës, Ismet Ujkani në një intervistë për emisionin KallxoPernime ka deklaruar se ka informacione se përkundër arrestimeve, kontrabanda në zonën e Mitrovicës ...

Hulumtimi i emisionit "Drejtësia në Kosovë", aktakuzë edhe kundër 33 personave

Prokuroria Speciale e Kosovës ka ngritur aktakuzë edhe kundër 33 personave për keqpërdorim të detyrës zyrtare, marrje e ryshfetit, kontrabandë me mallra dhe armëmbajtje pa ...