Postet nga: Kontrabanda me migrantë

Kosovari ekstradohet nga Hungaria, dyshohet për kontrabandim me migrantë

Një person me nënshtetësi të Kosovës është ekstraduar dje nga shteti i Hungarisë dhe nën përcjelljen e policisë ka arritur në Aeroportin ‘Adem Jashari’.

Po kontrabandonte drejt Kosovës 34 sirianë, arrestohet vlonjati

Policia shqiptare ka goditur një tjetër rast të veprimtarisë kriminale në fushën e dhënies ndihmë për kalim të paligjshëm të kufirit.

Dosja e Prokurorisë: Si bënte kontrabandë me migrantë shtetasi sirian në Prizren

Prokuroria Themelore në Prizren ka ngritur aktakuzë ndaj M.A, shtetas i Sirisë, i cili gjendet në paraburgim nga data 22 gusht, nën dyshimin se ka kryer kontrabandimi me migrantë.

Bashkëshortët e dyshuar për kontrabandë me migrantë, burri në arrati

Shqipe Shkodra dhe bashkëshorti i saj, Adnan Cani, dyshohen se morën mbi 2 mijë euro për të kontrabanduar Lulzim Ahmetin nga Kosova për në Serbi e pastaj ...

Pranon fajin i akuzuari për kontrabandim me migrantë

Nesër pritet që Gjykata e Mitrovicës të marrë vendim lidhur me të akuzuarin Bashkim Isufi për kontrabandim me migrantë.

Arrestohet i dyshuari për kontrabandë me migrantë

Një rast i kontrabandës me migrantë është raportuar gjatë ditës së djeshme në Ponoshec afër Gjakovës.

Trafikonte turq për në Maqedoni në këmbim të 6 mijë eurove, arrestohet

Policia e Kosovës ka ndaluar dje në Pikën Kufitare në Han të Elezit një person i cili dyshohej për kontrabandë me migrant.

Gjakovë, urdhër arrest për të dëmtuarin në rastin e kontrabandës me migrantë

Gjykimi i Bashkim Isufit, nga fshati Bec i Komunës së Gjakovës, i cili po akuzohet me kontrabandim me migrantë, u shty për datën 6 nëntor.