Postet nga: kontejnere

366 kontejnerë i shtohen kryeqytetit, një mijë të tjerë do të prodhohen brenda muajit

Drejtoria e Shërbimeve Publike në Prishtinë ka njoftuar se 366 kontejnerë të rinj të prodhimit gjerman do të vendosen në zona të ndryshme të kryeqytetit.

Prodhohen 300 kontejnerë, KRM “Pastrimi”: Procesi i prodhimit u ideua në bashkëpunim me Donjeta Sahatçiun dhe Ilirik Musliun

Kompania Regjionale e Mbeturinave “Pastrimi” ka njoftuar se në bashkëpunim me Ndërmarrjen Publike Banesore kanë finalizuar fazën e parë të projektit për prodhimin e 300 kontejnerëve ...

Mbeturina jashtë kontejnerëve në rrugën ‘Isa Kastrati’ në kryeqytet (FOTO)

Grumbull mbeturinash janë hedhur në trotuarin e rrugës ‘Isa Kastrati’ afër shkollës ‘Mileniumi i Tretë’ në kryeqytet.

Kontejneri mbushet me mbetje shtazore, kërkohen masa nga Inspeksioni i Prishtinës (FOTO)

Kompania Regjionale e Mbeturinave “Pastrimi” ka shpërndarë disa pamje ku një kontejner në kryeqytet është mbushur me mbetje shtazore (eshtra).

Prishtina 'pushtohet' nga bërlloku - FOTO

Kontejnerë nëpër Prishtinë janë stërmbushur me mbeturina pasi kompania “Pastrimi” nuk po i mbledh nën arsyetimin se nuk ka ku t’i zbrazë kamionët.

Sveçla për kontejnerët në Bërnjak: Do të vazhdojmë të krijojmë kushte më të mira për policët

Ministri i Punëve të Brendshme të Kosovës, Xhelal Sveçla, ka thënë se kontejnerët dhe pajisjet logjistike të dërguara në Bërnjak për Policinë ...

Pamje të vendosjes së kontejnerëve për policinë në Bërnjak

Mëngjesin e sotëm Policia e Kosovës ka filluar operacionin për vendosjen e kontejnerëve të rinj për policinë në ikën kufitare në Bërnjak.