Postet nga: konstituimi i kuvendit

Konstituohet Kuvendi i Malit të Zi pa prezencën e Gjukanoviqit

Të mërkurën në Mal të Zi është konstituuar përbërja e re e kuvendit në të cilin shumicën do ta kenë tre koalicionet: “Për ardhmë...

Konstituohet Kuvendi, nisin bisedimet për Qeverinë e re të Maqedonisë së Veriut

Të martën, më 4 gusht, u konstituua Kuvendi i ri i Maqedonisë së Veriut, ku u verifikuan deputetët e rinj që fituan mandatet në zgjedhjet e 15 korrikut.

Konstituohet Kuvendi i Serbisë

Në Serbi është bërë konstituimi i përbërjes së re të Kuvendit.

'Refuzimi' i 8 qeveritarëve në detyrë për t’u bërë deputetë

Kanë kaluar më shumë se 1 muaj që prej konstituimit të Kuvendit dhe Kosova ende s’ka qeveri të re.

BE mirëpret konstituimin e Kuvendit, kërkon formimin e shpejtë të qeverisë

Zyra e Bashkimit Evropian në Kosovë si dhe përfaqësuesi i Special i BE-së kanë mirëpritur konstituimin e Kuvendit të Kosovës.

Presidenti Thaçi uron konstituimin e Kuvendit

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaѯi i ka uruar të gjithë deputetët e legjislaturës së shtatë për konstituimin e Kuvendit.

Haradinaj në Kuvend: Vonesat për krijimin e institucioneve bien mbi VV-në

Kryeministri në detyrë Ramush Haradinaj ka hyrë në Kuvendin e Kosovës për t’i shoqëruar deputetët e partisë së tij.

(FOTO) Kadri Veseli hyn në Kuvend

Deputeti i zgjedhur i Partisë Demokratike të Kosovës, njëherësh kryetar i saj, Kadri Veseli ka hyrë në ndërtesën e Kuvendit të Kosovës.