Postet nga: Konkurset

Rudari sqaron shtrimin e asfaltit dhe shpalljen e konkurseve para zgjedhjeve në Podujevë

Kandidati i LDK-së për kryetar të Podujevës, Nexhmi Rudari, i cili ka qenë nënkryetar i Komunës së Podujevës dhe ushtrues detyre i kryetarit pas dorë...

MKRS rikthen në web-faqe njoftimet për konkurse, të fshira javën e kaluar

Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit ka rikthyer në web-faqen e saj zyrtare njoftimet për konkurset dhe për emrat e fituesve të dalë nga këto konkurse ...

Mytaher Haskuka tregon çka u pyet nga hetuesia për konkurset e anuluara për drejtorë shkollash

“Analet e një qyteti të kapur”. Me këtë titull  kryetari i Prizrenit Mytaher Haskuka ka filluar t’i publikojë disa shkrime që, sipas tij, tregojnë për “çudirat e ...

Pazari i fushatës, mal me konkurse nëpër ministri

Duke qenë para një vakuumi ligjor dhe në kohën kur partitë politike u bënë gati për fushatë, ekzekutivi në dorëheqje nuk qëndroi pasiv në kë...

Me plot gabime drejtshkrimore, Ish-drejtori i Arsimit e quan ‘mashtrues' Mytaher Haskukën

Ish-drejtori i Drejtorisë Komunale të Arsimit në Prizren, Gani Gërmizaj, e ka quajtur ‘mashtrues’ kryetarin e komunës, Mytaher Haskuka,

Qindra konkurse mund të anulohen pas vërejtjeve nga BE-ja

Zyra e Bashkimit Evropian në Kosovë u ka kërkuar institucioneve të Kosovës që të mos vazhdohet me konkurset e shpallura javëve të fundit, të cilat i konsideron ...

Në prag të zgjedhjeve Ministria e drejtuar nga Kujtim Gashi i PDK-së hap 18 konkurse për punësime

Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, e drejtuar nga ministri në detyrë, Kujtim Gashi nga PDK, në prag të zgjedhjeve të parakohshme të 6 tetorit 2019, ka shpallur 18 konkurse për ...

Osmani: Konkurset gjatë fushatës zgjedhore do të rishikohen menjëherë

Kandidatja e Lidhjes Demokratike të Kosovës Vjosa Osmani ka deklaruar në Debat Pernime se konkurset e hapura gjatë fushatës zgjedhore do të rishikohen menjëherë pasi që Osmani ...