Postet nga: Kongresi Amerikan

Komisioni i 6 janarit: Trump i kërkoi zv.presidentit Pence të shkelte ligjin

Të enjten e 16 qershorit u zhvillua seanca e tretë dëgjimore e mbledhjes së komisionit që po heton sulmin e dhunshëm ndaj Kongresit Amerikan më gjashtë janar të vitit ...

Qindra të akuzuar për trazirat e 6 janarit në Kongres

Më shumë se 800 njerëz në të gjitha Shtetet e Bashkuara janë akuzuar për trazirat e 6 janarit, 2021, në Kongresin amerikan, që kanë lënë së paku katër të ...

Kongresisti amerikan kujton personat e zhdukur nga lufta në Kosovë

Kongresisti amerikan, Ritchie Torres, ka kujtuar personat e zhdukur nga lufta e fundit në Kosovë.

Kongresi amerikan ende pa një paketë sanksionesh ndaj Rusisë

Ligjvënësit amerikanë nuk arritën të bien dakord këtë javë për një paketë sanksionesh ndëshkuese që do të parandalonin presidentin rus Vladimir Putin të ndë...

Kongresi Amerikan miraton ligjin për paditjen e ngacmimeve seksuale në vendin e punës

Kongresi Amerikan dha të enjten miratimin përfundimtar për ligjin që u mundëson personave që bëhen objekt i ngacmimeve seksuale në vendin e punës, të ngrenë ...

Kongresi amerikan shmang mbylljen e Qeverisë

Kongresi amerikan ka miratuar një projektligj të përkohshëm që do të mbajë funksionale Qeverinë deri në fillim të vitit të ardhshëm, duke shmangur kështu mbylljen.

Vuçiq i përgjigjet letrës së kongresistëve amerikanë

Vuçiq i përgjigjet letrës së kongresistëve amerikanë

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq tha më 7 nëntor se nuk ka frikë nga ngrirja e pronave dhe llogarive jashtë vendit "sepse nuk i ka".

DASH dërgon në Kongresin amerikan listën e personave të përfshirë në korrupsion, mes tyre familja Berisha

Departamenti Amerikan i Shtetit ka bërë publik raportin e dërguar në Kongresin amerikan. Aty përfshihen vendimet që janë marrë gjatë vitit 2021, për kufizimin e vizave dhe ...